توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت‌الله مقتدایی:
مدارس علمیه خواهران در خارج از کشور تاسیس شود
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۷
دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با تاکید بر لزوم ایجاد مدارس علمیه خواهران در خارج از کشور گفت: به جهت اثرگذاری مدارس حوزه علمیه در جامعه از همین رو گسترش این مدارس باید در دستور کار باشد.
به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله مقتدایی ظهر امروز در یازدهمین اجلاس سالانه مؤسسان و مدیران مدارس علمیه خواهران سراسر کشور در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) قم وجود حوزه‌های علمیه خواهران را برای جلوگیری از فساد و نشر افکار انحرافی اثربخش دانست و اظهار داشت: وجود حوزه‌های علمیه سبب شناخت مردم به معارف اسلامی می‌شود و همین موضوع میزان انحرافات فکری و اخلاقی را در جامعه کاهش می‌دهد.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه افزایش سطح آگاهی زنان جامعه از احکام اسلامی را از جمله دستاوردهای حوزه‌های علمیه خواهران برشمرد و عنوان کرد: کار هیئت امنا و مدیران مدارس علمیه که مقدمات تحصیل طلاب را فراهم می‌کنند، بسیار ارزشمند است و روز به روز باید رشد پیدا کند.

وی با تاکید براینکه هیئت امنا تنها به تأسیس و راه اندازی مدارس علمیه اکتفا نکنند، تصریح کرد: پس از تأسیس مدارس علمیه باید اهداف مدرسه بررسی و پیگیری شود و در تمام مدارس مدیر، اساتید و طلاب مدرسه مطالبه رشد اخلاقی، تقوایی و علمی داشته باشند.

آیت الله مقتدایی با اشاره به اینکه مجموعه‌های فعال در حوزه‌های علمیه خواهران باید برای پیشبرد اهداف تمام تلاش خود را به کار گیرند، خاطرنشان کرد: آمارهایی که از تعداد مدارس علمیه و طلاب خواهر داده شد رضایت بخش است.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه همچنین بر ایجاد مدارس علمیه خواهران در خارج از کشور تاکید کرد و گفت: به جهت اثرگذاری مدارس حوزه علمیه در جامعه از همین رو گسترش مدارس علمیه خواهران باید در دستور کار باشد.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 358194