توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
درخواست سرمایه گذاری در ایران پنج برابر شده است
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۶
معاون وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه شاهد حضور سرمایه‎گذاران خارجی در کشور هستیم، گفت: در یک سال اخیر حجم درخواست‌ها و مراجعات برای سرمایه‌گذاری خارجی به ایران پنج برابر شده است.

به گزارش عرش نیوز؛محمد خزاعی با اشاره به اینکه همدان ظرفیت تبدیل شدن به قطب اقتصادی در کشور را دارد، اظهار کرد: استان همدان در سه حوزه صنعتی، کشاورزی و گردشگری قابلیت سرمایه‎گذاری دارد ولی متاسفانه سرمایه‎گذاری خارجی در این استان بسیار اندک است.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به همایش سرمایه‌‌گذاری همدان تصریح کرد: این همایش نقش عمده‌ای در معرفی همدان دارد و می‎تواند فضای جذب سرمایه‌گذار را در استان زنده کند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری اینگونه همایش پتانسیل‌های بومی را زنده می‎کند، گفت: این همایش در واقع استان همدان را به عنوان یک ظرفیت بالقوه عظیم در کشور معرفی می‎کند.

خزاعی تاکید کرد: مشکل قانونی و مقرراتی برای سرمایه گذاری خارجی نداشته و هیچ محدودیتی از نظر ملیت و حجم آورده برای سرمایه‌گذاری خارجی در ایران وجود ندارد.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه شاهد حضور سرمایه‎گذاران خارجی در کشور هستیم، بیان کرد: در یک سال اخیر حجم درخواست‌ها و مراجعات برای سرمایه‌گذاری خارجی به ایران پنج برابر شده است.

وی با اشاره به اینکه با این روند امیدواریم تا پایان سال آمارهای مناسبی در زمینه سرمایه‎گذاری خارجی اعلام کنیم، گفت: در حال حاضر صحنه تغییر کرده و کشورهای اروپایی، عربی و کشورهای منطقه نسبت به سرمایه‎گذاری در ایران تمایل پیدا کرده‌اند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 332895