توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرهنگ وقف در جامعه تقویت شود
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۱۲
زنجان -مدیر کل سازمان اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه فرهنگ وقف در جامعه تقویت شد گفت: تحقق این مهم نیاز به اطلاع رسانی رسانه ها دارد.
به گزارش عرش نیوز، حجت الاسلام علی باقری عصر یکشنبه در جمع کار کنان سازمان اوقاف و امور خیریه و روحانیون افزود: استان زنجان در بحث وقف رتبه هفتم کشوری را دارد و استانهای یزد و سمنان جایگاه برتری نسبت به وقف دارند.

وی اظهار داشت: باید فرهنگ وقف در همه زمینه ها و ابعاد باشد و تنها منحصر به وقف مذهبی نباشد و وقف در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و غیره باشد.

مدیر کل سازمان اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: باید بسترهای لازم برای وقف کردن در جامعه مهیا شود و این مقوله بسیار مهم در جامعه پر رنگ شود و فلسفه وجودی آن در جامعه به خوبی تبیین شود.

حجت الاسلام باقری با اشاره به اینکه در امر وقف کردن روحانیون بسیار پیشتاز هستند تاکید کرد: در استان زنجان روحانیون بیشترین وقف را دارند.

وی در ادامه افزود: روحانیون باید در سخنرانی های خود بحث مهم وقف را در بین مردم به خوبی تشریح کنند.

مدیر کل سازمان اوقاف و امور خیریه استان زنجان به منویات مقام معظم رهبری در خصوص بقاع متبرکه اشاره کرد و افزود: طبق فرمایشات ایشان باید بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تبدیل شود.

حجت الاسلام باقری تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه استان زنجان بر ای تحقق این مهم برنامه های فرهنگی و مذهبی را در بقاع متبرکه و امامزاده ها و مساجد برگزار می کند.

منبع: مهر
کد مطلب: 342597