توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تبديل ابركوه به شهر پيشرفته كشور/ نياز شهرها به برنامه‌هاي درازمدت بر اساس ظرفيتها
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۴
دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به ظرفيت هاي موجود در شهرستان ابركوه گفت: اين شهر مي تواند به شهر پيشرفته كشور تبديل شود.
به گزارش عرش نیوز؛محسن رضايي، پيش از ظهر شنبه در گردهمايي مسئولان و كارگزاران شهرستان ابركوه با اشاره به اينكه ابركوه از مشكلات اقليمي رنج مي برد اما بايد اين مشكلات را به يك فرصت تبديل كرد، اظهار داشت: اينكه ابركوه شهري است كويري و مشكلات خاص خود را دارد، صحيح است اما نبايد ظرفيتي مانند انرژي خورشيدي بسيار خوب اين منطقه را ناديده گرفت.

وي عنوان كرد: مجاورت با كوير و شرايط جغرافيايي در شهرهاي كويري نبايد تنها به عنوان يك مشكل نگاه شوند بلكه بايد در كنار مشكلات، ظرفيت هاي آنها را نيز ديد.

رضايي با بيان اينكه ابركوه از جمله شهرهايي است كه مي تواند از منبع عظيم انرژي خورشيدي استفاده كند، گفت: ابركوه مي تواند در اين زمينه به يكي از شهرهاي پيشرفته كشور تبديل شود.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام ادامه داد: یکی از مشکلات کشور در بخش توسعه این است که برخی برنامه‌های نامتناسب برای توسعه بک منطقه بدون توجه به قابلیت‌های آن منطقه اجرا می‌شود و اين امر شهر را با مشکل مواجه می‌كند كه نمونه آن ایجاد کارخانه‌های فولاد در مناطقی مانند اصفهان است که اکنون مشکل خشکسالی را ایجاد کرده است.

وی افزود: در مورد ابرکوه نیز اگر برنامه درازمدتی متناسب با قابلیت‌های ابرکوه تدوین نشود، با توجه به وضعیت آب در این شهرستان، روز به روز شاهد مهاجرت مردم خواهیم بود.

رضایی ادامه داد: این نسخه در ابرکوه باید برگرفته از محورهای سرمایه‌های انسانی، پتانسیل‌های حمل و نقل، کشاورزی پیشرفته و زمینه‌ سازی برای تولید انرژی‌های نو در ابرکوه باشد.

وی در مورد پتانسیل‌های گردشگری ابرکوه نیز خاطرنشان كرد: این تفکر که با داشتن برخی پتانسیل‌ها مانند اماکن گردشگری می توان شاهد حضور گردشگران ایرانی و خارجی بود، دیگر رنگ باخته و باید با ایجاد تشکیلاتی منظم به جذب گردشگر اقدام کرد و این کار می‌تواند به وسیله بخش خصوصی انجام بگیرد.

رضايي در بخش ديگري از سخنان خود عنوان كرد: با کمک نیروهای انسانی ابرکوهی که در تهران حضور دارند، شورای راهبردی ابرکوه را در تهران را ه‌اندازی خواهیم کرد و مردم و مسئولان ابرکوه نیز یاریگر ما در لبیک به اقتصاد مقاومتی باشند.

رضايي براي شركت در مراسم نمادين سالروز ورود امام رضا (ع) به شهرستان ابركوه در مسير سفر خود از مدينه به مرو، به ابركوه سفر كرده و عصر امروز در اين مراسم در جمع مردم ابركوه سخنراني خواهد كرد.

منبع:مهر

کد مطلب: 327594