توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اجرای چهار خطه کردن ۶ محور مواصلاتی در گیلان
سه شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۰۵
چهار خطه کردن محور فومن- سروان بطول ۵ کیلومتر آغاز شده که اجرای آن ضمن تاثیر اساسی درکاهش و روان‌سازی ‌بار ترافیکی منطقه، به عنوان کنارگذر جنوب غربی مرکز استان درهدایت ترافیک سنگین جنوب به سمت غرب گیلان و بالعکس نیز ایفای نقش می‌‌کند.
به گزارش عرش نیوز:
مدیر کل راه و شهرسازی گیلان در بازدید از پروژه‌های راهسازی گیلان گفت: در حال حاضر ۶ محور درحال چهارخطه شدن است که عملیات اجرایی آن‌ها در حال انجام است.

 در بازدید کاروان خبری از پروژه‌های راه سازی شرق گیلان، وی پروژه چهار خطه کردن راه سیاهکل ـ بازکیاگوراب را از پروژه‌های بزرگ راهسازی در استان برشمرد و گفت: این پروژه با توجه به نیاز ضروری شهرستان در ارتقاء سطح زیرساخت استان و شهرستان سیاهکل دارای جایگاه خاصی است و با چهارخطه کردن این محور، شهرستان سیاهکل در آینده نزدیک از بن‌بست خارج شده و به یکی از شاهراه‌های اصلی استان تبدیل خواهد شد.

وی افزود: عملیات نهایی شامل گاردریل و خط کشی فاز اول این پروژه که تقاطع غیر همسطح بازکیاگوراب است در حال انجام است و ادامه چهار خطه سیاهکل- بازکیا گوراب نیز بطول۱. ۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۹۵ میلیارد ریال در حال اجراست که امیدواریم با تامین اعتبارات لازم ظرف مدت ۲۴ ماه به اتمام برسد.

مدیر کل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه همزمان با اجرای این پروژه عملیات چهار خطه کردن ۵ محور دیگر در دست اجراست، گفت: چهار خطه کردن محور فومن- سروان بطول ۵ کیلومتر آغاز شده که اجرای آن ضمن تاثیر اساسی درکاهش و روان‌ سازی ‌بار ترافیکی منطقه، به عنوان کنارگذر جنوب غربی مرکز استان درهدایت ترافیک سنگین جنوب به سمت غرب گیلان و بالعکس نیز ایفای نقش می‌‌کند.

خاوری چهارخطه کردن محور رودبار – منجیل یکی دیگر از پروژه‌های مهم عنوان کرد و گفت: با تکمیل این پروژه در ایام عید امسال، مشکلات گذشته را نخواهیم داشت و با اجرای آن ۸۰ درصد مشکل ترافیکی در این محور کاهش خواهد یافت.

وی افزود: یکی از این پروژه‌های مهم چهارخطه کردن محور شهر صنعتی رشت است که بدلیل اهمیت ویژه این محور و قرارگیری مجتمع‌های کارگاهی و کارخانجات صنعتی در مجاورت آن، تعریض و ارتقاءسطح سرویس مسیر در دستورکار قرار گرفت. این پروژه۴. ۳ کیلومتر طول دارد وپیشرفت فیزیکی آن در حال حاضر ۵۰ درصد است که امیدواریم با تا پایان سالجاری به اتمام برسد.

وی چهار خطه کردن ملاسرا- شفت، چهار بانده کردن رضوانشهر انزلی بطول ۳ کیلومتر را ازدیگر پروژه‌های چهارخطه کردن عنوان کرد که عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شده وبا روند مناسبی در حال اجراست.

منبع:ایلنا
کد مطلب: 307299
 
 


پربازدیدترین