توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون استاندار گیلان:
طرح «کنترل مبادی ورودی بی‌سوادی» در استان گیلان اجرا می‌شود
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۸
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به برگزاری کلاس‌های سوادآموزی برای ۱۱ هزار گیلانی، گفت: بی‌سوادی در گیلان تا پایان سال ۹۴ ریشه‌کن می‌شود.
به گزارش عرش نیوز: محمد احمدی‌پور بعد از ظهر امروز در نشست کمیته نهضت سوادآموزی گیلان از تلاش‌های نهضت سواد آموزی استان در پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی در راستای توسعه آموزش و سواد آموزی تقدیر کرد و اظهار داشت: آنچه امروز از نظر سوادآموزی باید مورد توجه نهضت قرار گیرد، اجرای طرح‌های سواد آموزی کاربردی است.

وی افزود: باید دستگاه‌هایی که نیازمند به خدمات نهضت هستند در زمینه کاربردی کردن آموزش‌ها به بی‌سوادان جامعه وارد عمل شوند و تلاش نهضت سواد آموزی تنها برای با سواد کردن جامعه هدف خودش نیست بلکه این افراد جامعه هدف سایر دستگاه‌های اجرایی همچون سازمان چای و جهاد کشاورزی هستند.

معاون استاندار گیلان گفت: امروز شاهد در صد بالایی از با سوادی در گیلان هستیم و جمعیت ۹۷.۷ درصد از افراد با سواد گروه‌های سنی ۱۰ تا ۴۹ سال رقم خوبی برای گیلان است که امید داریم تحقق ۱۰۰ درصدی آن دست یابیم.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش گیلان هم با اشاره به دست آوردهای این نهاد در استان خواستار مساعدت دستگاه‌های اجرایی در تحقق اهداف مورد نظر شد.

حسین‌زاده افزود: اقدامات خوبی در این سال‌ها در حوزه سواد آموزی انجام شده است که با تلاش ها و برنامه ها در نظر داریم تا سال ۹۴ ریشه‌کنی بی سوادی را در استان شاهد باشیم.

وی اجرای طرح کنترل مبادی ورودی بی‌سوادی و محافظت از سواد آموزان را از دیگر برنامه های نهضت سواد آموزی عنوان کرد و گفت: بر اساس آمارها بین جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال حدود ۳۰ هزار نفر بی‌سواد در استان وجود دارد که هم اکنون ۱۱ هزار نفر آنان در حال آموزش هستند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 347691