توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس شورای شهر گرگان:
طرح استیضاح شهردار گرگان را تکذیب می‎کنم
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۸
رئیس شورای اسلامی شهر گرگان گفت: استیضاح و یا طرح سوال از شهردار این شهر را به شدت تکذیب می‎کنم و تا به این لحظه هیچ نامه‎ای در این خصوص به من داده نشده است.

به گزارش عرش نیوز؛حسین ربیعی شامگاه جمعه در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان در خصوص اظهارات برخی سایت‎های محلی مبنی بر تلاش بعضی از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان برای عدم تمدید حکم مسئولیت شهردار گرگان اظهار کرد: حکم شهردار این شهر 4 ساله است اما به دلیل آنکه وی کارمند بازخرید شده بوده، دولت حکم مسئولیت وی را یک ساله صادر می‎کند و هر سال هم این حکم تمدید می‎شود.

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان خاطرنشان کرد: این به این معنی نیست که هر سال برای شهردار گرگان رای‎گیری انجام شود.

ربیعی بیان کرد: صدور یک‌ساله و تمدید حکم مسئولیت شهردار گرگان موضوعی است که دولت خودش تعیین کرده و طبق قانون انتخاب شهرداران، شهردار گرگان مسئولیت چهار ساله دارد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر دولت حکم حسین صادقلو، شهردار گرگان را تمدید نکند وضعیت مسئولیت وی چه خواهد شد، تاکید کرد: بر اساس قانون نمی‎توانند این کار را انجام دهند، زیرا حکم شهردار گرگان چهار ساله است.

طرح سوال و استیضاح شهردار گرگان را تکذیب می‎کنم

رئیس شورای اسلامی شهر گرگان در خصوص ارسال نامه‎ای از سوی برخی اعضای شورا مبنی بر طرح سوال و استیضاح شهردار گرگان به وی، تصریح کرد: من به شدت تکذیب می‎کنم و هیچ نامه‎ای به من داده نشده است.

ربیعی گفت: هرچند که طرح سوال از شهردار حق اعضای شورا و حق اعضای شوراها در تمام کشور است اما تا به این لحظه هیچ نامه‎ای در این خصوص به من داده نشده است.

وی در خصوص بودجه سال آینده شهرداری گرگان اظهار کرد: ما هم منتظریم که شهردار این شهر پیش‌نویس را تقدیم شورای اسلامی شهر گرگان کند.

ربیعی در پایان ابراز کرد: هر زمان که شهردار گرگان پیش‎نویس بودجه را به شورای اسلامی شهر ارائه دهد در نزدیکترین زمان بررسی آن آغاز خواهد شد.

منبع:فارس

کد مطلب: 349996