توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
برنامه‌های راهبردی برای تفکرات نهادهای انقلابی تدوین شود
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۵
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: تفکرات منتسب به نهادهای انقلابی ویترین اندیشه‌های یک جامعه است و باید در باروری و جامعیت آن برنامه راهبردی تدوین و طراحی شود.
به گزارش عرش نیوز از ارومیه، امین رستم زاده امروز در جلسه شورای فرهنگی که در محل جهاد دانشگاه آذربایجان غربی برگزار شد اظهار کرد: حراست و صیانت از خون پاک شهیدانی که ما همه وجودمان را مدیون آنها هستیم با رویش فرهنگ جهادی و بسیجی در روح تفکر جوانان فراهم می شود.

وی گفت: وقتی امام خمینی (ره) با آن همه کرامات به مقام بسیجیان غبطه می خورند نشان از اهمیت این عنوان و جایگاه آن دارد که مسنلزم نهادینه کردن این فرهنگ به شکلی علمی و حرفه ای با مطالعاتی از منظر علوم مختلف دینی جامعه شناسی، روانشناسی، فرهنگی، اقتصادی دارد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه نهادهای انقلابی از جمله جهاددانشگاهی و بسیج همگی موتورهای توسعه دستاوردهای مختلف کشور به شکلی منحصر به فرد در عرصه‌های متفاوت هستند تصریح کرد: نگاهی علمی و صیانت و حراست از هویت آنها ضروری و با اهمیت برای تداوم کیفی آن‌ها است.

رییس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی آذربایجان غربی، هویت نهادهای انقلابی از جمله بسیج را نشات گرفته از بینش و بصیرت قرآنی بیان کرد و گفت: تفکرات منتسب به نهادهای انقلابی ویترین الگومند اندیشه‌های یک جامعه است و باید در باروری و جامعیت آن برنامه و نقشه راهبردی نیاز سنجی شده تدوین و برنامه عملیاتی داشته باشیم.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی مردمی و ولایی بودن، قرآنی، علمی و معقول بودن را از شاخصه‌های تداوم و پویایی و غنای تفکر جهادی و بسیجی ذکر و بیان کرد: از این روست که دشمنان هنوز در حل معادله انقلاب در ذهنشان درمانده‌اند و راهبردهای علمی خود را برروی منفک کردن حتی یکی از مولفه ها همه ساله اساس بندی می‌کنند.

رستم زاده گفت: برای نهادینه کردن فرهنگ جهاد لازم است در ابتدا فرهنگ شهادت و شهیدان و تاریخ این نهادهای انقلابی و دفاع مقدس را که در بستر آنها چنین نهادهایی رویش کرده‌اند به درستی و متفاوت با گفتمان فکری اشان در اندیشه جوان بصیرت دهی کرد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 333092