توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندارهرمزگان: جذب نیروهای بومی در اولویت کار صنعت کشتی سازی باشد
يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۵
استاندار هرمزگان گفت: جذب نیروهای بومی و ماندگار باید در اولویت کار صنایع و به خصوص صنعت کشتی سازی در استان باشد.
به گزارش عرش نیوز؛'جاسم جادری' روزیکشنبه در دیدار مدیرعامل شرکت صنایع کشتی سازی عظیم گسترش هرمز افزود: ظرفیت بسیار خوب صنعت کشتی سازی در زمینه اشتغال برای استان هرمزگان مزیت بسیار مهمی محسوب می شود که می توان با استفاده از آن بخشی از مشکلات اشتغال در استان را حل کرد.

وی به ظرفیت های گسترده صنعت کشتی سازی در استان هرمزگان اشاره کرد و گفت: این صنعت در هرمزگان رشد خوبی داشته و اکنون از توانمندی های بسیار خوبی برخوردار است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان در ادامه بر لزوم حمایت از صنعت کشتی سازی و رفع مشکلات این بخش از جمله در زمینه تامین منابع مالی تاکید کرد.

جادری تصریح کرد: ارائه آموزش های فنی و حرفه ای مرتبط با بخش های مختلف صنعت کشتی سازی در هرمزگان نیز باید پیگیری شود تا نیروهای جوان تحت این آموزش ها قرار بگیرند.

مدیرعامل شرکت صنایع کشتی سازی عظیم گسترش هرمز نیز در این دیدار با اشاره به آغاز بهره برداری بزرگترین حوضچه خشک کشتی سازی ایران گفت: برای نخستین بار با پذیرش دو فروند شناور، کار تعمیر شناورهای متوسط در حوضچه خشک تعمیراتی این شرکت واقع در غرب بندرعباس آغاز شده است.

'مهدی سیف' با اشاره به اینکه این حوضچه بزرگترین حوضچه خشک منطقه و حوضچه های جهان محسوب می شود خاطرنشان کرد: 400 نیرو در قالب 17 شرکت پیمانکاری در این مجموعه فعالیت دارند که با بهره برداری ازحوضچه دوم نوسازی شناورها و لایروبی حوضچه آرامش برای پذیرش شناورهای 300 هزار تنی، این رقم به بیش از 10 برابر افزایش می یابد.

وی با اشاره به ویژگی های این حوضچه خشک گفت: عملیات اجرایی این حوضچه از سال 81شروع شده و پس از مقطعی به علت نبود تامین منابع مالی متوقف و فعالیت ساخت و ساز دو باره آن را از سال 87 آغاز شد و ایجاد دو حوضچه این کشتیی سازی از سر گرفته شد و اکنون نیز شاهد بهره برداری از این حوضچه هستیم.

منطقه ویژه کشتی سازی شامل کشتی سازی خلیج فارس، عظیم گسترش و چند شرکت کشتی سازی در زمینه ساخت انواع شناور ، بارج و یدک کش و سکوی های نفتی وگازی در 37 کیلومتری غرب بندرعباس واقع است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 333399