توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آمریکا با شعار دموکراسی خواسته‌های کفرآمیز خود را تحمیل می‌کند+تصاویر
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۳
مرجع عالیقدر شیعه با بیان اینکه تفرقه و پناه بردن مسلمانان به دشمنان مشترک زمینه نفوذ گروه‌های افراطی است، گفت: گروه‌های افراطی محصول و معلول جدایی مسلمانان است.
به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله سید محمد حسینی موسوی زنجانی در سال 1326 شمسی در شهر مقدس قم  دیده به جهان گشود پدر ایشان فقیه پارسا و حکیم الهی مرحوم آیت الله العظمی حاج سید عزالدین حسینی زنجانی(قدس سره) از مراجع تقلید معاصر بودند.

پدر آیت‌الله حسینی زنجانی از شاگردان مرحوم آیت‌الله العظمی حجت کوه کمری و مرحوم آیت الله العظمی بروجردی بود و در فقه و اصول از شاگردان امام خمینی(قدس سره) و مرحوم علامه طباطبایی(قدس سره) در فلسفه و حکمت الهی بودند.

از استادان آیت‌الله حسینی می‌توان به مرحوم آیت‌الله العظمی سید محمدهادی میلانی، مرحوم آیت‌الله سید ابراهیم علم الهدی سبزواری، مرحوم آیت‌الله العظمی سید عزالدین حسینی زنجانی و آیت‌الله العظمی شیخ حسین وحید خراسانی اشاره کرد.

آیت‌الله حسینی زنجانی اجازه اجتهاد را از آیت الله سید ابراهیم علم الهدی، آیت‌الله العظمی سید عزالدین حسینی زنجانی، آیت‌الله شیخ مرتضی بنی فضل، آیت الله فاطمی ابهری، آیت الله سید حجت هاشمی خراسانی، آیت الله العظمی سید محمدباقر شیرازی و آیت‌الله حقیقت ارسنجانی اجازه اجتهاد دریافت کرده‌اند.

وی پس از ارتحال والد معظم خود و به درخواست جمعی از فضلاء حوزه علمیه مشهد مقدس به این شهر هجرت کرده و در جوار بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی الرضا(ع) فعالیت‌های علمی و اجتماعی خود را پی گرفته‌اند.

آیت‌الله حسینی زنجانی در مورد موضوعاتی همچون وحدت شیعه و سنی، دلیل افزایش گروه‌های افراطی، شعارهای بی اساس آمریکا در مورد دموکراسی، افراط و تفریط بین شیعه و سنی و حکم اعدام آیت‌الله نمر به طرح دیدگاه پرداخت.

با توجه وجود تکفیری‌ها در منطقه، در این برهه وحدت مسلمانان شیعه و سنی چه تاثیری در مقابله با گروه‌های افراطی دارد؟

آیت‌الله حسینی زنجانی: مسلمانان شیعه و سنی دشمن مشترک دارند و وظیفه هر گروه این است که با تکیه بر مشترکات در قبال دشمن و توطئه‌هایش ایستادگی کنند.

روشن و واضح است که یکی از شگردهای دشمنان ایجاد اختلاف در جامعه اسلامی است و عاقلانه‌ترین راه برای مبارزه با طاغوت‌های زمان و مکتب‌هایی که دعوت به بی‌دینی و دور شدن از تعلیمات انبیا می‌کنند تکیه هر دو گروه بر مشترکات است.

متاسفانه در هر دو گروه شیعه و سنی افراط سبب دور شدن از جاده عدالت شده است و حکومت‌های ضد اسلام از این اختلاف مسلمانان استفاده کرده و به سرزمین مسلمانان تاخت و تاز کرده‌اند.

اگر قرآن را مطالعه کنیم می‌فرماید اگر اهل کتاب به آنچه که ما از کتاب‌های آسمانی در تورات، انجیل و قرآن نازل کردیم عمل کنند خدای متعال برکات آسمان و زمین را به آن‌ها جاری می‌سازد.

ما نیز اهل کتاب هستیم، آیا قرآن که مورد پذیرش تمام گروه‌هاست ما را به وحدت و همگرایی و همدیگر زا هضم کردن امر نمی‌کند؟

مسلمانان برای کاهش اختلافات چه کارهایی باید انجام دهند و مشترکاتی باید بر آن تکیه کنند چیست؟

آیت‌الله حسینی زنجانی: توحید و نبوت از مشترکات هستند و این بهترین وسیله برای اینکه درد همدیگر را درک کرده و عاقلانه بنشینند و مشکلات را مذاکره کرده و حل کنیم و از افراط و تفریط چه شیعه و چه سنی راه به جایی نمی‌بریم.

با اختلاف راه به جایی نمی‌بریم جز اینکه خودمان را بدبخت کرده و خون همدیگر را حلال کرده و خونریزی و قصاوت را برای چندمین بار تجربه کنیم.

اگر ما موحد واقعی باشیم و به خدا و پیغمبر عقیده داریم این دو شعار را ملاک وحدت قرار داده و در بهسازی کوشش کرده و از تفرقه بیزاری کنیم.

امید است به این ایده قرآنی عمل کنیم و اختلافات را کاهش داده و توطئه دشمن را خنثی کنیم.

گروه‌های افراطی نتیجه توسعه طلبی و تجزیه اراضی مسلمانان است

مهم‌ترین دلیل تشکیل گروه‌های افراطی چیست؟

آیت‌الله حسینی زنجانی: به طور یقین تفرقه و جدایی و پناه بردن به دشمنان مشترک زمینه نفوذ گروه‌های افراطی در جوامع مسلمانان را درست کرده است.
این گروه‌ها محصول و معلول جدایی مسلمانان است، جدایی مسلمانان خانمان برانداز است.

به طور یقین ایجاد این گروه‌ها که به صورت قارچ وار در سرزمین‌های اسلامی به وجود می‌آیند نتیجه توسعه طلبی و تجزیه اراضی مسلمانان است.

افراط و تفریط‌ ریشه در چه چیزی دارد؟

آیت‌الله حسینی زنجانی: اگر ما با نگاهی عمیق و ژرف رویدادها را پیگیری کنیم به طور قطع افراط و تفریطی که وجود دارد در اثر آشنا نبودن به مبانی مذهب دیگر نشات گرفته است و آن‌ها نیز متهم به اختلاف افکنی و ارتباط با دشمن هستند.

شایسته است که همه مسلمانان تاریخ را مطالعه کنند و از آن عبرت بگیرند چنانچه حق متعال در قرآن در رابطه با تاریخ انبیا که نقل می‌فرماید استدلال آوردن سرگذشت انبیا اینگونه در قرآن بیان شده که باید از زندگی انبیا درس زندگی را یاد بگیریم.

تاریح همیشه در حال تکرار است، انبیا با ظلم و جور و برای گسترش عدالت اجتماعی با طاغوت‌های زمان خود گلاویز شده‌اند.

مسئله طاغوت در هر زمان و هر دوره به شکلی تکرار می‌شود، در زمان حضرت موسی فرعون ادعای خدایی می‌کند و در زمان ابراهیم نمرود آتش کفر را به پا کرده و حضرت ابراهیم را به آتش می‌اندازد.

‌اکنون آمریکا و قدرت‌های استکباری دنباله روی حکومت‌های طاغوتی تاریخ هستند

اکنون نیز طاغوت‌های زمان قصد سلطه بر مسلمانان دارند، طاغوت‌های زمان ما چه کشورها و گروه‌هایی هستند؟

هم اکنون قدرت‌های بزرگ همچون آمریکا داعیه رهبری تمام عالم را دارند و با شعار دموکراسی خواسته‌های کفر آمیز خود را بر جوامع بشری تحمیل می‌کنند.

ما اگر قبول داریم در عصر حاضر قدرت‌های استکباری همچون آمریکا دنباله روی آن حکومت‌ها می‌باشند وظیفه مبارزه با چنین حرکتی‌هایی که فکر مردم را به ضد خدا دعوت می‌کنند را داریم.

باید دست در دست هم داده و مبارزه اساسی را در این زمینه انجام بدهیم.

اجرای حکم آیت‌الله نمر شکاف در جامعه اسلامی را زیاد می‌کند

عربستان برای آیت‌الله نمر، این عالم شیعه حکم اعدام صادر کرده است، نظر شما در مورد این حکم و اقدام عربستان برای دامن زدن بر اختلافات چیست؟

آیت‌الله حسینی زنجانی: آیت‌الله نمر از منطقه شرقی و شیعه نشین عربستان بوده که شخصیت علمی، روحانی و روشن فکری دارد که در راستای دستور قرآن مبارزه با طاغوت را سرلوحه کار خود قرار داده است.

آیت‌الله نمر به مردم آگاهی می‌داده و در نتیجه طاغوت زمان برای وی حکم اعدام صادر کرده است.

اگر خدایی نکرده این حکم اعدام اجرا شود شکاف در میان جامعه اسلامی زیاد شده و تفرقه ایجاد می‌کند.

اجرای این حکم سبب درگیری گروه‌های کوچک و بالاخره به گروه‌های بزرگ سرایت می‌کند و امنیت را از جامعه اسلامی برون خواهد کرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 331292