توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
انتقال آب کارون باید براساس استانداردهای محیط زیست باشد
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۷
معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست گفت: انتقال آب کارون به وسیله طرح‌های بهشت آباد و کوهرنگ ۳ از خطوط قرمز سازمان محیط زیست است و انتقال هرگونه آب به اصفهان باید براساس شاخص‌ها و استانداردهای زیست محیطی باشد.

به گزارش عرش نیوز؛سعید متصدی اظهار داشت: انتقال آب کارون به وسیله طرح‌های بهشت آباد و کوهرنگ 3 از خطوط قرمز سازمان محیط زیست است و انتقال هر گونه آب به اصفهان باید بر اساس شاخص‌ها و استانداردهای زیست محیطی باشد.

وی تصریح کرد: پروژه گلاب 2 را با 12 پیش شرط قبول کردیم وگرنه سازمان به هیچ وجه اجازه انتقال را نمی‌داد و اصل این قضیه به خاطر پدافند غیرعامل و تأمین آب شرب مردم اصفهان پذیرفته شد که این طرح، آب شرب 14شهر را تأمین کرد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در سازمان محیط زیست رویکرد جدیدی اتخاذ شده و براساس آن دیگر مسائل کلان زیست محیطی علاوه بر تهران در داخل استان‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: در تلاش هستیم که بحث انتقال آب رودخانه کارون را همچون دریاچه ارومیه در کارگروهی مجزا و با حضور وزرای مرتبط پیگیری کنیم.

متصدی اظهار داشت: درباره سد گتوند علیا نگرانی‌های داریم و سازمان محیط زیست قبل از آبگیری این سد هشدارهای لازم را درباره شور شدن آب داده بود که اهمیت داده نشد و اکنون نیز که می‌کوشند با احداث تونل 220 کیلومتری آب را به خلیج فارس بریزند باز معتقدیم باید اثرات زیست محیطی مسئله مورد دقت قرار گیرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 341093