توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان:
سند افزایش نرخ باروری در همدان به تصویب رسید
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۸
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به تدوین و تصویب ۲۵ سند راهبردی در حوزه بهداشتی در استان گفت: سند افزایش نرخ باروری در استان همدان تدوین و به تصویب شورای فرهنگ عمومی رسیده است.
به گزارش عرش نیوز: حسین عرفانی عصر امروز در مراسم روز داوطلب در جمع داوطلبان بهداشت شهرستان همدان اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اقدامات مؤثری در حوزه سلامت انجام گرفته است و تا حد قابل توجهی سطح بهداشت و سلامت مردم ارتقا یافته است.

وی افزود: طرح پزشک خانواده در دولت گذشته به دلیل نداشتن پایه کارشناسی ضمانت اجرایی پیدا نکرد و اما در دولت تدبیر و امید اجرای طرح تحول نظام سلامت از حوزه درمان کلید خورد و اکنون در بخش بهداشت نیز توسعه یافته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان تصریح کرد: تحقق کامل اهداف طرح تحول نظام سلامت نیازمند حمایت مردم است و این طرح زودبازده است و توفقات آن در جامعه نمایان است.

وی گفت: با توجه به اجرای طرح تحول نظام در حوزه بهداشت اکنون در تمام مراکز بهداشتی و درمانی از پزشک بهره‌مند هستند و تمام مکمل‌های دارویی، خدمات دهان و دندان و واکسیناسیون‌ها به مراجعان ارائه می‌شود.

عرفانی بیان کرد: تنها ۲۰ درصد اهداف سلامت جامعه وابسته به دمات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ۸۰ درصد مابقی باید از طریق سایر نهادها تأمین شود.

وی عنوان کرد: در استان همدان ۲۵ سند راهبردی در حوزه بهداشتی تدوین و تصویب شده است و همچنین سند افزایش نرخ باروری در همدان تدوین و به تصویب شورای فرهنگ عمومی رسیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: اکنون در تمام شهرستان‌های استان مجمع خیرین سلامت تشکیل شده است تا با جذب مشارکت‌های مردمی خدمات بهداشتی و درمانی به افراد نیازمند ارائه شود.

وی با بیان اینکه با ارتقای فرهنگ خودمراقبتی ۶۰ تا ۸۰ درصد مراجعه به بیمارستان‌ها کاهش می‌یابد، گفت: سلامت شامل مباحث جسمی، اجتماعی، روانی و معنوی می‌شود و از نشانه‌های توسعه‌یافتگی یک جامعه مدیریت مناسب منابع انسانی، اعتبارات ملی، تجهیزات لازم، وقت و اطلاعات است.

عرفانی تصریح کرد: براساس اهداف ترسیم شده ایران در سال ۱۴۰۴ با هدایت مقام معظم رهبری به کشوری توسعه‌یافته‌ در منطقه تبدیل می‌شود و این اهداف تنها با مشارکت عمومی مردم در تمام حوزه‌ها محقق می‌شود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 346836