توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل گمرک خراسان جنوبی:
صادرات خراسان جنوبی ۲۷ درصد افزایش یافت
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۸
مدیرکل گمرک خراسان جنوبی از افزایش ۲۷ درصدی میزان صادرات استان در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش عرش نیوز؛محمدعلی خاشی اظهار داشت: صادرات قطعی از گمرکات بیرجند، ماهیرود و گمرکات مستقر در بازارچه‌های مرزی گلورده، یزدان، ماهیرود و دوکوهانه در 9 ماهه امسال 407 هزار و 152 تن بوده است.

وی با بیان اینکه این میزان صادرات 133 میلیون و 938 هزار و 89 دلار برای استان ارزآوری داشته است، تصریح کرد: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن 27 درصد و از نشر ارزش 21 درصد افزایش یافته است.

مدیر کل گمرکات خراسان جنوبی عمده اقلام صادرات قطعی گمرک استان در این مدت را روغن پایه، مکمل سوخت، موکت، کاشی، سرامیک، سیمان، مصنوعات پلاستیکی، زرشک، عناب، شکلات، ویفر، مرباجات، کنسرونخود و برخی اقلام خوراکی مجاز اعلام کرد.

خاشی بیان کرد: عمده این اقلام به کشور افغانستان، پاکستان، ترکمستان، آلمان و گرجستان صادر شده است.

وی به صادرات ماده 116 (کالاهای اظهار شده در سایر گمرکات کشور خروجی از گمرک بازارچه‌های استان) اشاره کرد و افزود: این میزان صادرات نیز به وزن 494 هزار و 507 تن و به ارزش 271 میلیون و 533 هزار و 723 دلار بوده است.

مدیر کل گمرکات خراسان جنوبی با بیان اینکه این نوع صادرات نیز از نظر وزن 17 و از نظر ارزش 11 درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: عمده این اقلام نیز شامل کاشی، سرامیک، موکت، سیمان، تجهیزات صنعتی، انواع مواد پروپیلینی، پی وی سی و انواع مواد غذایی مجاز بوده است.

خاشی همچنین به کالاهای اظهار شده در سایر گمرکات کشور خروجی از گمرک ماهیرود اشاره و بیان کرد: این میزان صادرات نیز به وزن 132 هزار و 996 تن و به ارزش 121 میلیون و 360 هزار و 741 دلار بوده است.

وی افزود: عمده اقلام این کالا‌ها نیز شامل رافینت، حلال آلی، روغن پایه، تینر روغنی، هیدروکربور، مکمل سوخت، روغن هیدرولیک، گازوئیل و کود بوده است.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 348032