توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آموزشهای طب عمومی بر مبنای پزشک خانواده ارائه می شود
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۰
شیراز - وزیر بهداشت گفت: دانشجویان آموزش های طب عمومی را بر مبنای پزشک خانواده فرا می گیرند.
به گزارش عرش نیوز: حسن قاضی زاده هاشمی در گفتگو با خبرنگار مهر، تاکید کرد: در گذشته کمبود پزشک خانواده مطرح بود، اما با اجرای طرح های مختلف درمانی این معضل مرتفع شده است.

وی تصریح کرد: خرداد سال آینده جشن پایان کمبود پزشک عمومی برگزار می شود زیرا آموزش دانشجویان برمبنای پزشک خانواده است.

هاشمی با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده و احداث مراکز جامع خدمات سلامت در استانهای مازنداران و فارس و دیگر استانهای کشور، گفت: از آنجایی که استان فارس در بسیاری از خدمات درمانی پیشرو بوده با تاسیس مراکز جامع خدمات سلامت به منظور تکمیل اجرای پزشک خانواده موفق عمل شده ضروری است تا شش ماه آینده تمامی مناطق مورد نظر در فارس را بتوانیم خدمات مراکز جامع سلامت را گسترش دهیم.

وزیر بهداشت ارائه خدمات درمانی و بهداشتی از طریق مراکز جامع سلامت را به عنوان یکی از ارزنده ترین خدمات اعلام کرد و افزود: با تکمیل طرح های یاد شده امیدواریم خدمات دندانپزشکی را به اجرای طرح پزشک خانواده اضافه کنیم تا بیماران خدمات گسترده تری نیز دریافت کنند.

هاشمی اجرای پزشک خانواده را مهم و ضروری دانست و تاکید کرد: همه گیر شدن طرح پزشک خانواده تا رسیدن به بلوغ، راه زیادی را باید طی کند و ضروری است مسئولین و تمامی اقشار جامعه با انعطاف پذیری بیشتر دانشگاه های کشور را در اجرای این طرح همراهی کنند.

وی ادامه داد: پزشک خانواده الگو برداری شده از نمونه های موفق در کشورهای توسعه یافته است، از این رو نیازمندیم تا طی مدت ۱۰ تا ۱۵ سال آینده پزشک خانواده همه گیر شود تا بتوانیم در امر پیشگیری و ارایه خدمات درمانی مطلوب تر گام برداریم.

قاضی زاده هاشمی با اعلام اینکه نیاز داریم مسئولین طرح های درمانی را حمایت بیشتری کنند ، یادآور شد: امیدوارم با حمایت مسئولین بیمه سلامت ایرانیان و تامین اجتماعی، اجرای طرح پزشک خانواده در بخش های تخصصی را اجباری نکنیم بلکه مردم پزشک خانواده را به عنوان یک نیاز تلقی کنند تا دریافت خدمات درمانی را به طور اختیاری انتخاب کنند.

وزیر بهداشت ودرمان هدف از ایجاد شبکه های بهداشت سلامت را ارائه خدمات بیشتر با مراجعه به درب منازل افراد دانست و گفت: در تلاش هستیم با ایجاد شبکه و پایگاه های سلامت بتوانیم در امر پیشگیری موفق تر از گذشته عمل کنیم.
کد مطلب: 358239