توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
توسعه صنایع کوچک جنوب کرمان در مجلس پیگیری می‌شود
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۵
نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره اینکه برای حمایت از صنایع و توسعه بیشتر صنعت طرح خصوصی‌سازی منتفی شد، گفت: توسعه صنایع کوچک جنوب کرمان در مجلس پیگیری می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛فرج‌الله عارفی صبح امروز در دیدار با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کرمان حمایت خود را از فعالیت‌های جدید در راستای توسعه صنایع کوچک در حوزه انتخابیه خود اعلام کرد.

وی با بیان حمایت نمایندگان استان کرمان از عدم خصوصی‌سازی شرکت‌های استانی زیرمجموعه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سال گذشته، گفت: برای حمایت از صنایع و توسعه بیشتر صنعت طرح خصوصی‌سازی منتفی شد.

وی افزود: با توجه به کاهش اعتبارات، باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که شرکت‌های دولتی خودکفا شوند.

عارفی با اشاره به نقش مجلس در نظارت بر قوانین، بیان کرد: نظارت و قانون‌گذاری باید باهم انجام شود و در نظر داریم در مجلس بحث نظارت را به شکل جدی دنبال کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کرمان  به ظرفیت‌های کشاورزی جنوب استان کرمان اشاره کرد وگفت: نگاه این شرکت به منطقه جنوب ویژه است و در این راستا برای  تسهیل امور و رفاه متقاضیان، فرآیند اخذ زمین و سایر خدمات مشابه، به شکل الکترونیکی قابل انجام است.

مجید غفاری با تأکید بر تصویب پنج  ناحیه صنعتی در جنوب استان کرمان، بیان کرد: برای حل  مشکلات  مربوط به شهرک‌ها و نواحی صنعتی منطقه، نیازمند همکاری و مساعدت نمایندگان مردم شهرستان‌های جنوبی استان در مجلس هستیم .

وی تصریح کرد: باتوجه به ایجاد پایانه صادراتی جنوب استان  در شهرک صنعتی جیرفت, تکمیل و توسعه زیرساخت‌ها را در دستور کار قرار داده شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی کرمان راه اندازی پایانه صادراتی جنوب را مهم دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به اتمام اراضی ناحیه عنبرآباد نیازمند ایجاد  ناحیه صنعتی شماره دو این شهرستان هستیم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 324830