توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کرمان:
نقش محتوایی انقلاب را برای مردم بازگو کنیم
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۷
استاندار کرمان گفت: نقش محتوایی انقلاب را باید برای مردم بازگو کنیم.

به گزارش عرش نیوز؛علیرضا رزم‌حسینی صبح امروز در همایش استانی مسئولان ستادهای دهه فجر انقلاب اسلامی در محل دفتر امام جمعه کرمان اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران در مقطعی از تاریخ طلوع کرد که هیچ‌کس گمان نمی‌کرد، انقلابی مردمی صورت گیرد.

وی افزود: ، انقلاب اسلامی بر پایه مردم شکل گرفت و حکومت نیم قرنی پهلوی را با همه امکانات و قدرت‌هایی که داشت، فرو ریخت.

رزم‌حسینی با اشاره به نقش مردم در رخدادها و حوادث مهمی همچون انقلاب اسلامی افزود: در جریان انقلاب اسلامی ایران، دین موجب شد تا مردم دور یکدیگر جمع شوند.

وی تصریح کرد: هر چه از انقلاب می‌گذرد، نقش مردم در جمهوریت و پایداری بیشتر مشخص می‌شود، اما وظیفه ما چیست و چه باید بکنیم.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: نقش محتوایی انقلاب را باید برای مردم بازگو کنیم، خدمات درخشانی که انقلاب اسلامی در بخش‌های مختلف انجام داده، بیان کنیم.

وی تصریح کرد: دهه فجر تنها برگزاری مراسم نیست، بلکه باید  اقدامات و خدمات انقلاب را به اقصا نقاط کشور و دنیا اعلام کنیم.

رزم‌حسینی گفت: اگر مردم در صحنه باشند، همه مشکلات را می‌توانیم رفع کنیم، اما باید به این مسئله باور داشت و ارتباط با مردم را محکم کنیم.

وی مطرح کرد: از ظرفیت بسیج مردمی در همه قشرها بدون سیاسی بودن استفاده کنیم، اجازه ندهیم نقش امامان جمعه و جماعت در جناح‌ها تعریف شود، نقش این قشر در توسعه غیرقابل انکار است.

استاندار کرمان افزود: انقلاب اسلامی ایران نظام نوینی را به دنیا ارائه داد، اما  نتوانستیم آن گونه که شایسته است، اطلاع‌رسانی خدمات را انجام دهیم.

وی عنوان کرد: 14 سال ابتدای انقلاب اسلامی درگیر ترورهای منافقان، جنگ تحمیلی و ساخت و سازها بعد از جنگ بودیم و از آن به بعد توانستیم به موفقیت‌هایی دست یابیم.

رزم‌حسینی با اشاره به ظرفیت عظیم بسیج مردمی ادامه داد: همان طور که در زمان جنگ، روحانیت و فرماندهان ما برای حضور جوانان در دفاع از کشور تبلیغ می‌کردند، اکنون باید برای توسعه گام بردارند و نیاز کنونی استان ما آبادانی و توسعه است.

استاندار کرمان بیان کرد: همت خود را برای مبارزه با فقر و محرومیت در استان گذاشته‌ایم، اگر تنها به فکر عافیت‌طلبی و حفظ موقعیت باشیم، هیچ رشدی نخواهیم داشت.

رزم‌حسینی ادامه داد: هدف از گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، بیان محتوایی برای نسل جوان و درک بیشتر افتخارات و دستاوردهای انقلاب و نظام است.

وی گفت: وحدت میان شیعه و سنی با توسعه و اقتصاد به وجود می‌آید، نه با اختلاف‌افکنی، باید به مردم باور کنیم و آن را پشتیبان واقعی خود بدانیم.


منبع:فارس

کد مطلب: 354530