توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری:
مراکز آموزشی و پژوهشی قرآنی در سراسر چهارمحال وبختیاری راه‌اندازی می‌شود
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۶
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری از راه‌اندازی مرکز آموزشی و پژوهشی قرآنی در تمامی شهرستان‌های استان در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام پیش از ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی اظهار داشت: مراکز آموزشی و پژوهشی قرآنی در راستای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی در تمامی شهرستان‌های استان در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: امکانات مالی، نیروی انسانی، برنامه‌ریزی و برنامه‌سازی و اجرا در اختیار دستگا‌ه‌هاست و باید در این عرصه به‌صورت جدی وارد شوند چراکه قرآن مهجور و مظلوم واقع شده است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری ادامه داد: براساس تشکیل این شورا مسئولیت دستگاه‌های اجرایی نسبت به ترویج قرآن بیشتر می‌شود و همه دستگاه‌ها باید امکانات و قوانین لازم را اجرا کنند.

نکونام بیان کرد: گسترش فعالیت‌های قرآنی نوعی اعتدال‌ بخشی به حوزه دینی و قرآنی است که مسئولیت دستگاه‌های مربوطه را بیشتر می‌کند.

وی تشکیل این شورا را سبب رستگاری و توفیق مردم استان دانست و گفت: اگر ما در استان نسبت به این مسئولیت کوتاهی کنیم در محضر خدا مواخذه می‌شویم.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری قرآن را ظرفیت تمام هستی دانست و از آن به عنوان کتابی مقدس، سالم، بدون تحریف، مطئمن و به معنای واقعی کلمه جامع برای تمام امور بشر یاد نمود.

نکونام خاطرنشان کرد: درصد اندکی از مردم از قرآن استفاده می‌کنند به همین دلیل این کتاب مظلوم واقع شده و این ظرفیت اندک سبب غفلت از قرآن شده است.

وی افزود: برای ترویج و ارتقای فرهنگ قرآنی باید به دنبال فرصت بود که تشکیل این شورا بهترین فرصت برای این امر است.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: دستگاه‌های اجرایی باید متولی امر و نقش آفرین در این امر عظیم شوند تا درآینده‌ای نزدیک شاهد رشد و ارتقا ثمره‌بخشی آن باشیم.

نکونام از متولیان این امر خواست تا با نگاه ویژه، جامعه و نسل جوان را بر سر سفره قرآن قرار دهند و ارتباط مردم با این کتاب الهی را پررنگ‌تر کنند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 335937