توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استفاده از نظرات علمای بلاد در حل مشکلات استان‌ها
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۸
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: استفاده بیشتر از اندیشه‌ها و نظرات علمای بلاد در ‏اجلاسیه‌های جامعه مدرسین در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم مشکلات استان‌ها را با حضور و تفکر ‏علمای همان مناطق حل کنیم.‏

به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم آغاز به کار نهمین اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد در مدرسه امام کاظم(ع) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سه کمیسیون تخصصی این اجلاس کار خود را از صبح امروز آغاز کرده‌اند.

وی افزود: اعضای این کمیسیون‌ها در مورد موارد و مشکلات گوناگون حوزه‌ها و جامعه به بحث و تبادل نظر می‌پردازند و محصول فکری آنها در مراسم اختتامیه قرائت خواهد شد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه مباحث کلیدی مورد نیاز جامعه مانند اقتصاد، فرهنگ و امور تبلیغی اجتماعی در این کمیسیون‌ها مورد بحث قرار می‌گیرند خاطرنشان کرد: امیدواریم همچون گذشته، خروجی این مباحث، راه‌حل‌هایی برای گشایش در امور باشد.

وی ادامه داد: مراسم عمومی اجلاس نهم صبح فردا با سخنرانی آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید آغاز خواهد شد و همچنین آیت‌الله جعفر سبحانی هم در مراسم اختتامیه سخنرانی می‌کند.

آیت‌الله حسینی بوشهری با بیان اینکه از علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نیز برای حضور در مراسم اختتامیه دعوت به عمل آمده است خاطرنشان کرد: نتایج اجلاس‌های گذشته در راستای عملیاتی شدن قرار گرفته‌اند و در این زمینه، گزارشی هم فردا و در مراسم اختتامیه قرائت می‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور افزود: استفاده بیشتر از اندیشه‌ها و نظرات علمای بلاد در اجلاسیه‌های جامعه مدرسین در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم مشکلات استان‌ها را با حضور و تفکر علمای همان مناطق حل کنیم.

وی تصریح کرد: جایگاه روحانیت و برگزاری جلساتی برای این قشر فرصتی برای حل مسائل ملی و حتی بین‌المللی فراهم می‌آورد که باید به بهترین نحو از آن بهره‌برداری کنیم.


منبع:فارس

کد مطلب: 355430