توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
انواری: کمیته امداد نقش موثری در فقر زدایی از جامعه دارد
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۲
سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: این نهاد با کمک خیران و نیکوکاران توانست فقر را از چهره جامعه بزداید.
به گزارش عرش نیوز؛حسین انواری روز چهارشنبه در جشن خودکفایی پنج هزار مددجوی تحت پوشش این نهاد در تبریز افزود: توانمند سازی پنج هزار خانوار محصول کار جمعی است که ثابت کرد کسی که با فقر زندگی می کند، می تواند روی پای خود بایستد.

وی گفت: ما برای اداره کشور نیاز به سرمایه عظیم مردم داریم و در جامعه اسلامی نباید فردی دغدغه مالی و مشکل معیشتی داشته باشد.

انواری جمهوری اسلامی را نشات گرفته از مبانی فقهی و ارزش های دینی اعلام کرد و گفت: امام راحل نظام را بر اساس دو ستون ' سیاست عین دیانت' و ' مردم سالاری دینی' بنا گذاشت که در آن مردم سرمایه اصلی هستند.

سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه دین اسلام با وجود قوانینی چون خمس، زکات و انفاق در عرصه اقتصادی پیشرو است، اعلام کرد: اگر معارف اسلامی در جامعه جاری شود هیچ فقیر و نیازمندی نخواهد بود.

معاون اشتغال و خودکفایی این نهاد انقلاب اسلامی نیز از برگزاری جشن خودکفایی یکصد هزار نفری در سال جاری در کشور خبر داد و گفت: سال گذشته 120 هزار نفر و سال قبل از آن نیز 80 هزار نفر را از دریافت مستمری بی نیاز کردیم.

محمد امید با بیان اینکه 80 درصد تسهیلات پرداختی برای اشتغالزایی از محل اعتبارات بانکی است، افزود: تاکنون بالغ بر 45 هزار میلیارد ریال اعتبار بانکی جذب شده است.

وی عمده هدف این نهاد را توانمند سازی خانوارهای تحت پوشش اعلام کرد و گفت: اگر دولت در تامین منابع سال آینده 60 هزار میلیارد ریال به این نهاد اختصاص دهد، توانایی ایجاد 300 هزار شغل در سال در زمینه مشاغل کوچک را داریم.

همایش جشن خودکفایی پنج هزار مددجو تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و نکوداشت خیران در تبریز برگزار شد.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 355539