توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شاخص کیفیت هوای شهر تهران در شرایط پاک قرار گرفت
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۱
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: با کاهش غلظت آلاینده ذرات معلق 2.5 میکرون، شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط پاک قرار گرفت.
به گزارش عرش نیوز؛'محمد رستگاری' افزود: براساس داده های دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، شاخص کیفیت هوای تهران در شرایط پاک قرار گرفته است.

وی ادامه داد: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در حد مجاز بوده و شاخص کیفیت هوا به لحاظ آلایندگی این ذرات با کاهش 31 عددی نسبت به روز گذشته، بر روی عدد 45 قرار گرفت.

رستگاری به میزان دیگر آلاینده های جوی نسبت به روز گذشته در این ساعت اشاره و اظهار کرد: میانگین غلظت آلاینده های منواکسید کربن از 27 به 39(پاک) و ذرات معلق کمتر از 10 میکرون از 40 به 24 ( پاک ) رسیده است.

وی در مورد آلوده ترین مناطق جوی تهران در 24 ساعت گذشته، گفت: ایستگاه های پارک رازی (منطقه 11) با 78، پاسداران (منطقه 3) با 77 و پارک قائم (منطقه 18) با 75 در شرایط سالم قرار داشتند.

معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران بیان داشت: شاخص کیفیت هوا در مناطق پیروزی (منطقه 14) و دروس (منطقه 3 ) با 15 و پردیسان (منطقه 2) با 17 در شرایط پاک و به ترتیب کمترین میزان آلایندگی را داشتند.

شاخص کیفیت هوای تهران در روز پنجشنبه( ششم آذر) بر روی عدد 99 و در آستانه شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 335739