توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل آب منطقه‌ای گلستان:
بارندگی در گلستان ۳۳ درصد کاهش یافت
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۱
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: میانگین بارندگی در مهرماه امسال نسبت مدت مشابه پارسال در استان گلستان بیش از ۳۳ درصد کاهش یافته است.
به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، ایرج حیدریان با اشاره به کاهش میزان بارندگی در گلستان اظهار کرد: بیشترین میزان بارش مهرماه در محدوده شهرستان بندرگز با بیش از 71 میلی متر و کم‌ترین بارش در محدوده شهرستان گنبدکاوس با بیش از 26 میلی متر بوده است.

وی افزود: ذخیره آبخوان‌های آزاد زیرزمینی استان گلستان نیز در این مدت بیش از 159 میلیون مترمکعب کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان تصریح کرد: میزان بارندگی در محدوده شهرستان گرگان نیز در این ماه حدود  45 میلی متر به ثبت رسیده است.

حیدریان با اشاره به کاهش جریان رودخانه‌ها در گلستان گفت: جریان رودخانه‌ها در مهر ماه امسال نیز، نسبت به دوره شاخص در حوزه قره سو حدود 93 درصد و در حوزه گرگانرود بیش از 83 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: براساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان گلستان، امید می‌رود سال آبی جدید دارای شرایط آب و هوایی نرمال و در برخی مناطق کمتر از نرمال باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان افزود: با توجه به این که بیش از 94درصد از پتاسیل آب‌خوانهای زیر زمینی در دست بهره برداری است، بهره برداران از این منابع، با رعایت نکات فنی می‌توانند سهمی مهم در حفاظت از این منابع ارزشمند داشته تا بدین ترتیب امکان بهره برداری مناسب برای آینده هم مقدور شود.

حیدریان با اشاره به  کاهش بارندگی در گلستان، از مردم و به‌خصوص کشاورزان خواست تا با مدیریت بهینه منابع آب و کاهش سطح کشت محصولات، به شرکت آب منطقه ای گلستان برای محافظت از منابع آبی استان کمک کنند.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 327332