توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استعلام الکترونیک هویتی در دستگاه های اجرایی ضروری است
پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۵
رییس سازمان ثبت احوال کشور بر لزوم بهره برداری از سامانه استعلام الکترونیک هویتی در دستگاههای اجرایی دولت تاکید کرد.
به گزارش عرش نیوز؛'محمد ناظمی اردکانی' روز پنجشنبه در بازدید سرزده از اداره کل ثبت احوال استان یزد، اظهار داشت: با بکارگیری این سامانه، موارد جعل و سوء استفاده از اسناد هویتی کاهش خواهد یافت.

وی هدف از واگذاری خدمات ثبت احوال به دفاتر پیشخوان را ارائه خدمات سریع و در دسترس به مردم بویژه درساعات غیراداری عنوان کرد وافزود: با اینکار استفاده از تجربیات بازنشستگان و پیشکسوتان ثبت احوال ممکن شده که در استان یزد تجربه موفقی در این زمینه داشته ایم .

معاون وزیر کشور اظهار امیدواری کرد:درآینده نزدیک با فراگیر شدن استفاده از کارت هوشمند ملی و با اسکن اثر انگشت همه ایرانیان ، شناسایی شهروندان از طریق یونیک انجام گردد و ارتکاب هر گونه تخلفی از سوی سودجویان و جاعلان ناممکن شود .

مدیر کل ثبت احوال استان یزد نیز با اشاره به ثبت بیش از 99 درصدی رویدادهای ولادت و وفات در استان ، حفظ این جایگاه را بسیار دشوار عنوان کرد و گفت : ارتباط و تعامل خوب و موثری در این رابطه با بیمارستانها ، آرامستانها و یاوران ثبت در روستاهای استان برقرار شده است .

سید 'محمد طباطبائی' افزود: برای نخستین بار در سطح کشور تمام مسوولان و کاردانان فنی دفاتر پیشخوان به مدت چهار روز و در یک دوره آموزشی 20 ساعته با قوانین ، آئین نامه ها و آراء ثبت احوال آشنا شدند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور همچنین با حضور در شهرستان بافق از اداره ثبت احوال این شهرستان بازدید کرد.

ناظمی اردکانی، ثبت احوال استان یزد را یکی از ادارات پر کار و کم حاشیه در سطح کشور دانست و با اشاره به برگزاری برنامه های متعدد هویتی در این استان اظهار داشت : همایش های مهندسی نامگزینی ، جمعیت و رونمائی از اسناد هویتی مشاهیر از جمله پیوست های فرهنگی ثبت احوال است که به انجام ماموریت ها و اهداف کلان سازمان کمک خواهد کرد .

وی ثبت تغییر کدپستی را از برنامه های مهم سازمان برای ثبت مهاجرت عنوان و اظهار امیدواری کرد: استان یزد با الگوسازی مناسب برای انجام این مهم پیشقدم باشد .

منبع:ایرنا
کد مطلب: 327134