توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه بوشهر:
۸۵ درصد سند چشم‌انداز توسعه حوزه علمیه بوشهر محقق شد
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۰
امام جمعه بوشهر گفت: با تدوین سند چشم‌انداز توسعه حوزه علمیه استان بوشهر تاکنون ۸۵ درصد سند محقق شده است که با تکمیل آن سالانه ۵۰ عالم دینی به جامعه عرضه می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در جلسه هم اندیشی معاونان تهذیب حوزه‌های سراسر کشور در بوشهر با تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع) و آغاز امامت امام زمان(عج) اظهار داشت:  تردیدی نیست که جهان بر مدار مدیریت تکوینی و تشریحی استوار است و براین اساس خداوند پیامبران خود را برای هدایت بشریت در ادوار مختلف اعزام کرده است.

وی نقش روحانیت به عنوان صحابیه هدایت مهم دانست و تصریح کرد: روحانیت همان نقش رودهایی است که به سرزمین خشک و بی‌آب و علف آبرسانی می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه روحانیت علم را آباد می‌کند بیان کرد: اگر روحانیت درجامعه نباشد تمام بشریت تحت‌الشعاع قرار می‌گیرند.

صفایی بوشهری نقش روحانیت نقش حیات برای زندگی دانست و گفت: روحانیت کشتی نجات هر جامعه و سرچشمه توحید، دین و انوار است.

وی بیان کرد: حوزه‌های علمیه و مدارس علمیه حکم خانه‌های آسمانی برای تولید ستارگان هدایت برای جامعه زمینی است.

امام جمعه بوشهر لازمه علم در حوزه علم اخلاق دانست و تصریح کرد: در این خانه‌های آسمانی علوم مختلف اخلاق آموخته می‌شود و مهم‌ترین فعالیت روحانیون فراگیری علم اخلاق است و بی توجهی به آن نشان دهنده انحراف است.

صفایی بوشهری از تدوین سند چشم‌انداز حوزه‌های علمیه استان بوشهر خبرداد و گفت: بر اساس این سند، 12 مدرسه علمیه خواهران و 12 مدرسه علمیه برادران در استان بوشهر ساخته که این فضاها با اصول استاندارد و با کیفیت بالایی ساخته می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر به قطب حوزوی ایران اسلامی در جنوب کشور تبدیل می‌شود، خاطرنشان کرد: براساس این سند ضمن راه‌اندازی مدرسه علمیه بین المللی دربوشهر و یک اردوگاه بزرگ حوزوی جنوب ایران در استان بوشهر ساخته می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، افزود: با راه‌اندازی این مراکز عالم‌پروری سالانه 50 عالم دینی در استان بوشهربه جامعه عرضه می‌شود.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه تاکنون به 85 درصد برنامه‌های چشم‌انداز افق 1404 دست یافته‌ایم تصریح کرد: فضای مراکز حوزه‌های علمیه استان بوشهر از 92 هزار متر مربع به 211 هزار متر مربع افزایش می‌یابد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه فضای مراکز حوزه علمیه استان بوشهر به 5 برابر افزایش می‌یابد گفت: استان بوشهر با داشتن سابقه درخشان در عالم‌پروری از دیدگاه عالمان دینی مشهور به پارسایی، علم و اخلاق است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 349338