توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون کمیته امداد خراسان جنوبی:
مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی ۴ هزار متر فرش بافتند
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۷
معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد خراسان جنوبی از تولید ۹۰۹ تخته فرش به متراژ ۳ هزار و ۹۸۴ متر مربع توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد در ۹ ماهه امسال خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛مهدی خزاعی‌عرب صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صنعت فرش آمیخته با فرهنگ و تمدن زنان و مردان توانمند کشور است و پس از نفت دومین کالای صادراتی کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: توسعه صنعت فرش در شرایط کنونی با توجه به کاهش درآمدهای نفتی، راهکاری مناسب برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد خراسان جنوبی تصریح کرد: مددجویان توانمند این نهاد با حمایت کمیته امداد توانسته‌اند علاوه بر تولید فرش‌های با کیفیت به معیشت خانواده خود نیز کمک قابل توجهی کنند.

خزاعی‌عرب با بیان اینکه فرش‌های تولیدی بافندگان استان از کیفیت بالایی برخوردار است، گفت: فرش‌های تولید شده بیشتر در طرح‌های ریزماهی، لچک ترنج، خشتی، بوته جقه و نائین بوده است.

وی از فعالیت 13 کارگاه تجمیعی قالیبافی در سطح استان خبر داد و تصریح کرد:  این کارگاه‌ها شرایط را برای ایجاد اشتغال مددجویان تحت حمایت فراهم کرده است.

معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد خراسان جنوبی افزود: در این کارگاه‌ها از ابتدای امسال 909 تخته فرش به متراژ 3 هزار و 984 متر مربع توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد بافته شده است.

خزاعی‌عرب گفت: این فرش‌های بافته شده توسط مددجویان بعد از فروش به تجار و صادرکنندگان به کشورهای اروپایی، آسیایی و سایر کشورها ارسال می‌شود.

وی ارزش فرش‌های تولید شده توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد را بیش از 19 میلیارد و 380 میلیون ریال عنوان کرد.

معاون اشتغال و خودکفائی کمیته امداد خراسان جنوبی افزود: 167 طرح صنایع دستی با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 500 میلیون ریال برای مددجویان تحت حمایت اجرا شده است.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 353937