توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
قاچاق کالا بزرگترین ضربه را به اقتصاد مقاومتی و بازار اسلامی می‌زند
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۲
امام جمعه دامغان با بیان اینکه کسبه این شهرستان باید بازوی تحقق اقتصاد مقاومتی باشند، گفت: قاچاق کالا بزرگترین ضربه را به اقتصاد مقاومتی و بازار اسلامی می‌زند.

به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از دامغان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد حسینیان در همایش پلیس، امنیت و اصناف که به مناسبت هفته نیروی انتظامی با حضور فرماندهی و کارکنان این نیرو و جمعی از کسبه شهرستان دامغان در محل تالار جوان این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: توجه به تولید داخلی مهمترین نقطه اتکا اقتصاد مقاومتی و قاچاق کالا و ارز بزرگترین ضربه به این نقطه اتکا است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دامغان با بیان اینکه رهبر انقلاب بارها بر ضرورت توجه به توانمندی‌ها و تولیدات داخلی در مسیر خودکفایی و تحقق اقتصاد مقاومتی تأکید کرده‌اند، افزود: وقتی کالایی بدون پرداخت تعرفه گمرک و واردات به بازار‌ کشور سرازیر می‌شود، ضربه غیر‌قابل جبرانی به تولید‌کنندگان و عرضه‌کنندگان داخلی وارد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اصناف و بازاریان باید بیش از پیش در مبارزه با کالاهای قاچاق نقش‌آفرین باشند، تصریح کرد: کسبه واسطه رزق مردم هستند و در این مسیر کسب مال حلال باید اولویت فعالان بازار اسلامی باشد، فراموش نکنیم که مال حرام بر تمامی جوانب زندگی ما و فرزندان‌مان تأثیر منفی می‌گذارد.

امام جمعه دامغان خطاب به بازاریان گفت: حرمت بازار اسلامی به‌ویژه در شبهای محرم نباید شکسته شود، کسبه مورد اعتماد و اطمینان مردم و واسطه رزق‌الهی هستند و باید کسب مال حلال به‌عنوان منشأ خیر جاودان را اساس کار خود قرار دهند.

حسینیان با تأکید بر ضرورت حفظ سنت‌ها و آئین‌های نیک و کهن عزاداری سالار شهیدان، اضافه کرد: کسبه دامغان باید به‌عنوان قشری تأثیرگذار نشر اعتقادات و ارزش‌های دینی و شیعی را وظیفه خود بدانند، همچون گذشته صبح‌ها با روضه حسین(ع) بازار و مغازه‌های خود را بگشایند، مساجد و تکایای بازار باید پرشور و پرتکاپو باشد.

انتهای پیام/

کد مطلب: 391034
 
 


پربازدیدترین