توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شبکه آبیاری و زهکشی ۸۳ هزار هکتار از اراضی اردبیل اجرا می‌شود
پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: آغاز اجرای شبکه‌های آبیاری و زهشکی ۸۳ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی بزرگ ترین مصوبه دولت در اردبیل است.
به گزارش عرش نیوز:
عدیل سروی در بازدید از مزارع سیب زمینی روستای تازه کند شریف آباد اردبیل اظهار کرد: ۱ هزار و ۲۱۰ میلیارد تومان از منابع اعتبارات مرزی برای اجرای این پروژه عظیم در اردبیل اختصاص داده شده که ظرف ۴ سال آینده به طور کامل اجرایی می شود.

وی تصریح کرد: با اجرایی شدن این پروژه تولیدات محصولات کشاورزی در منطقه ۲۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن افزایش می یابد و برای ۴۰ هزار نفر اشتغالزایی ایجاد می شود که گام مهمی در رونق اقتصادی کشور با این حرکت برداشته می‌شود.

سروی راندمان آبی در دشت مغان را ۴۰ درصد و در دشت اردبیل ۴۵ درصد برشمرد و افزود: با اجرای پروژه شبکه های آبیاری و زهشکی در ۴ سال این روند به ۸۵ درصد افزایش می یابد که مصرف آب در اراضی را به طور فوق العاده کاهش می‌دهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: با اجرای این پروژه و حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه کشاورزی سیمای کشاورزی استان زیبایی خاصی به خود می گیرد و منطقه از بحران بی آبی فارغ می شود.

سیب زمینی اردبیل باکیفیت ترین سیب زمینی کشور است

سروی بیا بیان اینکه سیب زمینی اردبیل از نظر بذر و خوراکی با کیفیت ترین سیب زمینی کشور است، گفت: تولید سیب زمینی در اردبیل با توجه به ظرفیت مناسب خاک منطقه، کمبود کود شیمیایی و شرایط مناسب آب و هوایی منطقه دارای خاصیت ویژه ای است.

وی از افزایش ۱۲ درصدی تولید سیب زمینی در اردبیل نسبت به سال گذشته خبر داد و افزود: امسال پیش بینی می شود ۸۴۰ هزار تن سیب زمینی دراردبیل تولید شود که از این نظر استان اردبیل یک پنجم تولید سیب زمینی کشور را به خود اختصاص داده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به مقارن نبودن قیمت فعلی سیب زمینی با هزیه های کشاورزان اظهار کرد: با توافق حاصل شده مبنی بر صادرات سیب زمینی به کشورهای روسیه، عراق آذربایجان قیمت این محصول افزایش و مقارن با هزینه های کشاورزان می شود.

سروی تصریح کرد: تولیدکنندگان محصول سیب زمینی از فروش زودرس این محصول خودداری کنند چرا که با روند صعودی صادرات قیمت مناسب سیب زمینی به زودی اجرایی می شود.
منبع:تسنیم
کد مطلب: 308414
 
 


پربازدیدترین