توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
لاریجانی مطرح کرد:
فکر و فرهنگ زیربناهای قدرت هستند/ لزوم تربیت اساتید ممتاز دینی
پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۱
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز به تربیت اساتید دینی نیاز مبرم داریم، گفت: فکر و فرهنگ زیر بناهای قدرت است و این قدرتمندی جز با تربیت افراد با فکر امکان پذیر نیست.
به گزارش عرش نیور به نقل از مهر، علی لاریجانی قبل از ظهر پنج‌شنبه در مراسم رونمایی از مرکز داده امین که در مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران برگزار شد، اظهار کرد: یکی از کارهای ارزشمند پس از پیروزی انقلاب حرکتی بود که برای فعالیت نیروهای مجتهد در بخش خواهران شکل گرفت.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب امکانات مساوی برای زنان وجود نداشت و امکان تحصیلات عالیه زنان در معارف دینی وجود نداشت و بستر لازم فراهم نبود که در واقع این ظلم به زنان جامعه بود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فواید گسترش حوزه‌های علمیه خواهران، افزود: در داخل کشور، در دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها باید زنان با فضیلت بتوانند معارف اهل بیت(ع) را با فهم دقیق و صحیح برای مردم بیان کنند.

لزوم تربیت اساتید ممتاز دینی

لاریجانی با بیان اینکه اگر به دنبال اسلامی شدن دانشگاه‌ها هستیم محور آن استاد است، گفت: با بحث‌های حاشیه‌ای دانشگاه‌های ما اسلامی نمی‌شود و نیاز به اساتید ممتاز از نظر فکری از نظر دینی داشته باشیم تا تاثیرگذاری لازم را در دانشجویان ببینیم.

وی با بیان اینکه شاهد عقب افتادگی ذهنی در فهم مسائل اسلام در سطح جهانی هستیم، افزود: امروزه برخی افراد تصویری غیر واقعی از اسلام را ارائه می‌دهند و خیلی از شبکه‌های ماهواره‌ای به دنبال نزاع و درگیری میان جوامع مسلمان هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قدرت‌های بزرگ با تصورات غلط در مورد اسلام تصمیم می‌گیرند و همین مسائل تروریستی را قدرت‌های بزرگ دنبال می‌کنند که فکر می‌کنند با این اقدامات می‌توانند نفوذ اسلام و ایران را در سطح جهانی کم رنگ کنند.

فکر و فرهنگ زیربنای قدرت هستند

لاریجانی با بیان اینکه نقش جهان اسلام در تحولات دنیا بسیار مهم است، گفت: چرا که فکر و فرهنگ زیر بناهای قدرت است و این قدرتمندی جز با تربیت افراد با فکر امکان پذیر نیست.

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حدود بسیاری از فرزندان اروپا مربوط به ازدواج‌های رسمی نیستند و خودشان هم از این مسئله احساس خطر می‌کنند، اظهار داشت: کشورهایی که سابقه فرهنگی و تمدنی دارند این مشکلات را ندارند و توصیه‌هایی که به کشورهای دیگر می‌کنند طبق فرهنگ خودشان است.

وی اظهار داشت: باید ریشه‌های فکری و مبانی نظری خانواده‌های اسلامی را توضیح داد که قم در این راستا نقش پررنگی دارد؛ چرا که مرکز مهم تفکر اهل بیت(ع) است و کمتر جایی در کشور مانند شهر قم وجود دارد که جمع کثیری اسلام‌شناس جمع باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ابراز کرد: مرکز داده اسلامی که امروز افتتاح شد پایه مباحثات علمی است و با وجود چنین مراکزی می‌توان ظرفیت فکری جامعه ایرانی را حس کرد.

لاریجانی با بیان اینکه تشنگی، شبهات و سئوالاتی در سطح جهانی نسبت به موضوعات اسلامی وجود دارد که در این راستا باید تفکر صحیح اسلامی شناخته شود، افزود: به دنبال این هستیم که گسترش مراکز فناوری و مجازی با بسترهای سالم و امن برای کشور فراهم شود تا اطلاعات صحیح در داخل و خارج کشور به گردش یابد.
کد مطلب: 388119