توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بیش از ۲۰ میلیارد تومان یارانه سلامت به مردم همدان پرداخت شد
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بیش از ۲۰ میلیارد تومان یارانه سلامت به مردم همدان پرداخت شد.

به گزارش عرش نیوز؛حبیب‌الله موسوی بهار اظهار داشت: در 6 ماه گذشته بیش از 20 میلیارد تومان یارانه سلامت به مردم استان پرداخت شده است و از ابتدای مهر ماه امسال نیز تعداد 60 نیروی پزشک متخصص به سایر بخش‌های تخصصی بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی افزوده شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به این‌که افزودن این دستگاه اسکوپ گاستروسکوپ با هزینه‌ای در حدود 500 میلیون تومان خریداری و در اختیار متخصصان بخش گوارش و بیماران قرار گرفته است، گفت: 8 دستگاه آندوسکوپی و کولونوسکوپی در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد.

موسوی بهار افزود: عملکرد این دستگاه ویدئو آندوسکوپی به طوری است که همزمان پزشک و بیمار می‌توانند تصاویر مربوط به سیستم گوارش را ببینند، ضبط کنند و چاپ یا مورد بازبینی قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر اتاق عمل آندوسکوپی بیمارستان شهید بهشتی دارای دو یونیت است که به طور همزمان ظرفیت پذیرش دو بیمار و انجام عمل موردنظر برای آن‌ها در مدتی کمتر از 15 دقیقه را دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: بخش گوارش این بیمارستان دارای 3 دستگاه تشخیص کولونسکوپی نیز در اختیار دارد که هم اکنون در مجموع با 5 دستگاه مدرن و مجهز می‌تواند به بیماران استان خدمت‌رسانی کند.

اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان با 16 بیمارستان تخصصی زیر پوشش خود توانسته پوشش کاملی در سایر نقاط استان در راستای تحقق طرح نظام سلامت ایجاد کند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 340913