توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار خراسان جنوبی:
زمینه اشتغال و معیشت در نوار مرزی خراسان جنوبی فراهم شود
دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۸
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مسئولان استانی مکلف هستند تا سر حد توان مشکلات مردم را برطرف کنند، گفت: باید زمینه اشتغال و معیشت مرزنشینان در خراسان جنوبی فراهم شود.
به گزارش عرش نیوز؛وجه‌الله خدمتگزار شامگاه یکشنبه در دیدار با علمای شیعه و سنی استان به مناسبت هفته وحدت با تبریک این ایام اظهار داشت: وحدت، همدلی و محبت از جمله ویژگی‌هایی است که پیامبر اکرم (ص) در جامعه اسلامی پایه‌گذاری کرد.

وی افزود: خداوند در قرآن کریم تأکید زیادی به وحدت میان مسلمانان دارد و این وحدت باید با هماهنگی و همراهی مسلمانان ایجاد باشد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: در سال های گذشته مردم ایران نشان دادند که در صحنه‌های گوناگون اعم از جنگ تحمیلی، انتخابات و انقلاب در کنار یکدیگر هستند و در حفظ دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی تلاش می‌کنند.

خدمتگزار افزود:  در صحنه‌های گوناگون شیعه و سنی در کنار یکدیگر برای پیروزی اسلام تلاش کردند و حفظ حرمت و کرامت انسانی همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است.

وی اظهار داشت: مسئولیت استاندار، مسئولیتی سیاسی است اما آنچه ما در توان داریم برای ایجاد شادابی و نشاط در بین مردم و ایجاد رونق، توسعه و حل مشکلات انجام و در این راستا از تمامی ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم.

استاندار خراسان جنوبی خود را خادم مردم خراسان جنوبی دانست و گفت: باید ادعاهای خود را در عمل به درستی به مردم نشان دهیم و تمامی مسئولان خود را مکلف به خدمت‌گذاری به مردم می‌دانند.

خدمتگزار افزود:  تمامی افراد اعم از شیعه و سنی در کنار یکدیگر هستیم و در خراسان جنوبی وحدت شیعه و سنی به طور عینی و ملموس دیده می‌شود و مرزنشینان استان به دلیل روحیه همدلی و صمیمیت بین مردم بهترین و امن‌ترین مرزها را در کشور ایجاد کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه باید در راستای خدمت به مردم تلاش کنیم، تصریح کرد: ما تمامی تلاش خود را برای خدمت به مردم انجام می‌دهیم و در سفرهای استانی و حضور خدمت مقامات کشوری اعلام کردیم که باید به خراسان جنوبی توجه ویژه شود زیرا در خیلی از شاخص‌ها از برخورداری لازم محروم هستیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: مردم این استان در خیلی از موارد از عقب‌ماندگی چند ساله رنج می‌برند  و باید مسئولان استانی از تمامی ظرفیت‌ها و امکانات موجود برای رفاه حال مردم استفاده کنند و هر کس هر ظرفیت و توانی دارد در راستای خدمت به مردم به کار گیرد.

خدمتگزار افزود: مردم به درستی مسائل روز کشور و استان خود را رصد می‌کنند و همواره خود را در کنار مسئولان دلسوز می‌دانند که در این راستا مدیران استانی از طرف استاندار خراسان جنوبی مکلف شدند که تا جایی که می‌توانند برای خدمت به مردم تلاش کنند.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی اظهار داشت: هنگام سفر رئیس جمهور به این استان برخی از مردم در مشهد مقدس برای مراسم شهادت امام رضا(ع) به سر می‌برند وشاید ما انتظار حضوری پر رنگ را در دیدار مردمی با رئیس جمهور نداشتیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: مردم همیشه در صحنه خراسان جنوبی ثابت کردند که در تمامی صحنه‌ها حضور دارند و پشتیبان دلسوزان نظام هستند و با حضور پر رنگ از رئیس جمهور استقبال کردند و باید بدانند این دولت هم قولی که نتواند محقق و عملیاتی کند را به مردم نمی‌دهد.

خدمتگزار افزود: باید هر چه می‌توانیم در خراسان جنوبی در نوار مرزی زمینه اشتغال و معیشت را برای مردم مهیا کنیم تا از مهاجرت به شهرها جلوگیری و رمز ماندگاری مردم در منطقه فراهم شود.

وی در پایان در زمینه مشکلات مطرح شده در جلسه قول مساعد داد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 351416