توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فلسطین و قدس شریف خط قرمز مسلمانان است
جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۲
امام‌ جمعه شهریار گفت: ایستادگی در مقابل دشمنان منش امام حسین (ع) است و مستکبران جهان باید بدانند که فلسطین خط قرمز مسلمانان است.
به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام موسی سالمی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه عبادی سیاسی جمعه ضمن تسلیت دهه پایانی ماه صفر و فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار داشت: ایستادگی در مقابل دشمنان و مستکبران منش امام حسین (ع) است و این مهم باید برای همیشه پابرجا باشد.

وی افزود: امام حسین (ع) بر سایر امامان معصوم (ع) امتیازهایی دارد که وی را در میان این بزرگواران متمایز کرده است که چند امتیاز این امام بزرگوار را برای شما نمازگزاران بیان می‌کنم یکی از این امتیازات که خداوند متعال برای امام حسین (ع) قرار داده است.

امام‌جمعه شهریار تاکید کرد: امامان معصوم (ع) که بعد از ایشان به امامت رسیدند از سلاله ایشان است و در تعبیر دیگر با توجه به گفته‌های  پیامبر گرامی اسلام امام حسین (ع) فرزند حجت خدا و پدر حجت‌های خداوند متعال بر روی زمین است.

وی دومین امتیاز را در قیام امام حسین عنوان کرد و آن‌هم بدین معنا که تداوم حیات اسلام سبب قیام کربلا بود آن‌چنان‌که بعد از قیام امام حسین (ع) دین اسلام احیا شد و برخی بدعت‌ها که توسط ظالمان آن زمان ایجادشده بود از چهره پاک‌دین مبین اسلام زدوده شد.

حجت‌الاسلام موسی سالمی بیان کرد: از دیگر موارد متمایز شدن امام حسین (ع) وجود شعله محبت این امام بزرگوار در دل مؤمنین و مسلمانان است و هم‌چنین این نکته نیز قابل تأمل است که در احادیث و روایت آمده که دعا در بارگاه امام حسین (ع) مستجاب است.

وی افزود: از دیگر مواردی که می‌توان عنوان کرد: وجود شفا در تربت امام حسین (ع) است و همچنین این مهم نیز باید همیشه در نظر داشته باشیم که امام حسین با قیام خود عشق به خداوند متعال، ایثار، شهادت گذشت را نه به لفظ بلکه به عمل معنا کرد.

امام‌جمعه شهریار در خطبه دوم نماز جمعه عبادی سیاسی با اشاره به پیام اخیر مقام معظم رهبری به لحاظ درخواست معاون اول رئیس‌جمهور در ارتباط با همایش ارتقاء سطح سلامت اداری و مبارزه با فساد گفت: وی در پیام خود عنوان داشته‌اند که نفس این کار بسیار خوب است اما مگر با برگزاری این‌گونه همایش‌ها معجزه می‌شود باید همه مسئولان همت عالی داشته باشند تا این مشکلات حل شود و از جامعه اسلامی رخت بربندد.

وی گفت: در فهوای این پیام مقام معظم رهبری این نکته نهفته است که ایشان ناراحت هستند و بدین معنا است که همایش و گرد‌همایی‌ها کاری از پیش نمی‌برد و باید مسئولان و عموم مردم آستین‌های خود را بالا زده و با قاطعیت با این مطلب برخورد شود تا دیگر شاهد این‌گونه قضایا نباشیم.

حجت‌الاسلام موسی سالمی افزود: مسئولان باید در همه حال پیگیر رفع مشکلات مردم باشند و باید چنان باشد که خود مسئول پیگیر رفع مشکلات مردم که ولی‌نعمتان ما هستند باشند و اینکه در برخی دستگاه‌ها وادارت ارباب‌رجوع با مشکلاتی روبرو است اشتباه است و باید این موضوع رفع شود.

وی بیان کرد: روح حسینی و روحیه حسینی باید در تمام مسئولان وجود داشته باشد و اگر مدیران این مهم را در رأس امور خود قرار داده و  حل مشکلات مردم را در همه حال  در نظر داشته باشند و خدمت‌رسانی به مردم و محرومان را به نحو احسنت انجام دهند و مبارزه با مفسد اقتصادی را نیز پیگیرانه و همه‌جانبه انجام دهند به‌واقع برای رفاه مردم قدم برداشته‌اند.

امام‌جمعه شهریار عنوان کرد: یکی از منش‌های امام حسین (ع) و دلایل قیام ایشان ایستادگی در مقابل استکبار و دشمنان بود و این مهم باید درجامعه اسلامی به یادگار بماند، زیرا در آن زمان ایستادگی در مقابل یزید، ایستادگی در مقابل ظلم و ستم بود و اینک ایستادگی در مقابل آمریکا و صهیونیسم جنایتکار مبارزه و ایستادگی در مقابل ظلم است.

وی افزود: فلسطین و قدس شریف خط قرمز مسلمانان است و اینک که برخی از دولت‌های بی‌غیرت عرب دست همکاری به دشمنان داده‌اند باید بدانند که ما اندکی از این مهم که فلسطین و قدس جزو خط قرمزهای ما است عقب نمی‌نشینیم، وحدت، استقامت  و ایستادگی در مقابل یزیدیان زمان نقطه قوت ما در این راه است.

حجت‌الاسلام سالمی همچنین با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با دانشجویان داشتند نیز اشاره کرد و گفت: ما مسئولان باید از این موضوع درس‌های بزرگی بگیریم و مهم‌ترین آن این است که برای شنیدن مشکلات مردم گوش شنوا باشیم و در کمترین زمان ممکن در راستای رفع این مشکلات برآییم و در همه حال باید پاسخگو و جوابگو درخواست‌های مردم باشیم.

وی با اشاره به برگزاری پیاده‌روی در روز اربعین حسینی گفت: این‌گونه برنامه‌ها در شناساندن امام حسین (ع) به جهانیان بسیار پسندیده است.

امام‌جمعه شهریار تصریح کرد: در روز اربعین حسینی پیاده‌روی به سمت امام زادگان شهرستان شهریار برای اولین بار برگزار می‌شود و از عموم مردم دعوت می‌شود تا در این  پیاده‌روی که از ساعت 10 صبح انجام می‌شود شرکت کنند و همچنین در دهه آخر ماه صفر نیز ستاد خواهران مراسم عزاداری را از ساعت 14:30 تا 16:30 در مکان همین مصلی برگزار می‌کنند که بسیار پسندیده است خواهران گرامی با حضور پرشور خود به این محفل رونق ببخشند.
منبع:تسنیم

کد مطلب: 341912