توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کنگره جریان های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام در بندرعباس برگزار می شود
يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۴
چهارمین نشست مقدماتی 'کنگره جریان های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام 'با حضور علمای شیعه و اهل سنت هرمزگان در بندرعباس برگزار می شود.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام 'شکرالله زندوی ' هدف از برگزاری این کنگره را شناخت زمینه ها و ریشه های شکل گیری این جریان های مخرب، تحکیم وحدت بین مسلمانان و پیدا کردن راه مقابله با جریان های افراطی و تکفیری و پیش گیری از ایجاد شرایط و زمینه های بروز جریان ها و تفکرهای افراطی عنوان کرد.

وی گفت: این نشست مقدماتی کنگره روزچهارشنبه 30 مهر ماه جاری با حضور 200 نفر از علمای اهل سنت و شیعه هرمزگان برگزار می شود.

حجت الاسلام زندوی افزود: درچهارمین نشست مقدماتی حدود 10 نفر به سخنرانی در پیرامون موضوع می پردازند و نتایج برای استفاده به دبیرخانه کنگره جهانی 'جریان های افراطی و تکفیری ازدیدگاه علمای جهان اسلام' ارسال خواهد شد ضمن اینکه دو مقاله نیز در ین برنامه ارائه می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: جریان هایی به نام اسلام شکل گرفته اند ولی درجهت اهداف بیگانگان مشغول فعالیت اند و سرانشان در راستای منافع مستکبران گام بر می دارند.

وی افزود: هرچند معتقدیم ایجاد این جریان ها بر اساس برنامه دشمنان اسلام برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی بوده و آنان نیز گفته اند برای مقابله با این نظام باید جریان های تند ضد شیعه در جهان اسلام تشکیل داده و مدیریت کنیم ولی بروز و نمود این جریان ها زمینه هایی داشته که باید آنها را ریشه یابی و شناسایی کنیم.

حجت الاسلام زندوی گفت: با شناخت ریشه ها و زمینه های شکل گیری این جریان های تند و افراطی می توان نسبت به پیش گیری از رخنه آنها در کشور و مقابله با چنین گروه ها و تفکراتی اقدام کرد تا نتوانند مردم را فریب دهند.

وی با اشاره به اینکه گروه های تند رو و افراطی باید از جامه اسلامی ترد شده و زمینه فعالی نداشته باشند افزود: اهل سنت و شیعیان در ایران اسلامی با تفاهم و وحدت، انسجام و احترام با آرامش در کنار همدیگر زندگی می کنند.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: هرچند بین شیعه و اهل سنت از نظر کلامی و فقهی اختلاف هایی وجود دارد ولی این موارد باید در مجامع علمی مورد بحث قرار گرفته و به میان مردم کشانده نشود.

وی گفت که این به معنای مطرح نشدن مسائل اعتقادی نیست زیرا می توان با استدلال و دلیل چنین مواردی را بیان کرد.

کنگره جهانی ' جریان های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای جهان اسلام' به ریاست آیت الله 'مکارم شیرازی' و دبیری آیت الله 'جعفر سبحانی' آذرماه 93 در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 321914