توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۶۴ مدرسه دو و میدانی در سطح کشور فعالیت می کنند
جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۴
رئیس فدراسیون دومیدانی از فعالیت ۶۴ مدرسه دو و میدانی در سطح کشور خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛افشین داوری شامگاه پنجشنبه در حاشیه مجمع سالیانه هیأت دو و میدانی استان زنجان، با بیان اینکه استعدادیابی از مهمترین رویکردها و اهداف فدراسیون دو و میدانی است افزود: خوشبختانه از دو سال پیش فعالیت این مدارس در سطح کشور آغاز شده است و این امر به صورت هدفمند در مقاطع مختلف ادامه می یابد تا رشته دو میدانی روند رشد خود را به خوبی طی کند.

وی با بیان اینکه استان زنجان دارای استعدادهای خوبی در رشته دو ومیدانی است ادامه داد: با توجه به اینکه استان زنجان یکی از استان‌های موفق در این رشته به شمار می‌رود امیدواریم بتواند از وجود چنین مدارسی برخوردار شود.

رئیس فدراسیون دومیدانی توسعه ورزش را نیازمند  اختصاص اعتبارات مورد  نیاز و برنامه ریزی هدفمند عنوان کرد و گفت: اعتباراتی که در حال حاضر به ورزش اختصاص می‌یابد به هیچ وجه جواب گوی برنامه‌ریزی‌هایی که قرار است در این حوزه برای کسب مدال صورت بگیرد را نخواهد کرد.

رئیس فدراسیون دو و میدانی افزود: برای موفقیت در رشته دوومیدانی و کسب عناوین و افتخارات ورزشی باید همانند کشورهای موفق در این حوزه عمل کنیم.

داوری با بیان اینکه از راه‌های کسب موفقیت در میادین بزرگ ورزشی همچون المپیک و بازی‌های آسیایی، اهتمام ویژه به رشته‌هایی است که سهم مدال آن‌ها نسبت به سایر رشته‌ها بیشتر است، گفت: دو و میدانی از جمله رشته‌هایی است که مدال‌های زیادی را در رقابت‌های مختلف به خود اختصاص می‌دهد.

وی افزود: بسیاری از کشورها به خاطر توجه به رشته پر مدال دو میدانی و  تیراندازی توانسته اند به لحاظ مدالی فاصله خود را با ورزش ایران افزایش بدهند.

رئیس فدراسیون دو و میدانی  تاکید کرد: در برنامه‌ریزی‌ها نباید از قافله سایر کشورها عقب بمانیم و برای تحقق این امر باید تغییر دیدگاه‌های دولت و مجلس به مقوله ورزش در بعد اعتباری صورت گیرد.

داوری  در ادامه از برگزاری مسابقات بین‌المللی دو و میدانی دهه مبارک فجر طی روزهای ۱۹ تا ۲۵ بهمن‌ماه امسال خبر داد و افزود: این رقابت‌ها یکی از مهم‌ترین رویدادهای این فدراسیون به فاصله سه ماه به پایان سال جاری است که در این راستا برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری هرچه بهتر این رقابت‌ها در زمان مقرر صورت گرفته است.

وی گفت: طی سال آینده نیز چند رویداد مهم را پیش رو خواهیم داشت که از جمله آنها می‌توان به مسابقات نوجوانان و بزرگسالان قهرمانی آسیا که قرار است بهار سال آینده برگزار شود.
منبع:مهر

کد مطلب: 341813