توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اعضای تعاونی مسکن مهر معلولان زاهدان به عدم پرداخت تسهیلات معترضند
يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۶
شماری از اعضای شرکت تعاونی مسکن مهر معلولان شهرستان زاهدان در اعتراض به آنچه که آن را پرداخت نکردن تسهیلات نامیدند در مقابل ساختمان سرپرستی بانک مسکن مرکز سیستان و بلوچستان حضور یافته و خواستار رسیدگی به مشکل خود شدند.
به گزارش عرش نیوز؛یکی از تجمع کنندگان عضو تعاونی مسکن 160 واحدی معلولان زاهدان در حاشیه این تجمع گفت: در سال 91 برای دریافت تسهیلات ساخت واحد مسکونی به بانک مسکن معرفی شده ایم اما تاکنون بانک نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام نکرده است.

وی که از ذکر نامش خودداری کرد، افزود: تاکنون دو مرتبه از سوی وزیر مسکن و شهرسازی نامه مکتوب برای پرداخت تسهیلات به بانک مسکن استان ارائه شده اما مسوولان این بانک به دلایل نامعلومی از پرداخت تسهیلات طفره می روند.

یکی دیگر از معترضان گفت: از زمان صدور پروانه ساختمان در سال 89 به ازای هر عضو 210میلیون ریال پرداخت شده که 170میلیون ریال آن سهم آورده هر عضو و بقیه از محل کمک های بهزیستی به معلولان بوده است.

یک منبع مسوول در سرپرستی بانک مسکن سیستان و بلوچستان گفت: موضوع پرداخت تسهیلات به تعاونی مسکن معلولان زاهدان در کمیته تسهیلات مسکن مهر مطرح و مقرر شد اعضای شرکت از 99 نفر به 160نفر افزایش یابد.

وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود، افزود: همچنین مقرر شد تاییدیه مهلت فعالیت اعضای هیات مدیره تعاونی به بانک مسکن ارائه شود که به دلیل وجود اختلاف در میان هیات مدیره این تعاونی، در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.

وی یکی دیگر از مشکلات در پرداخت تسهیلات را وجود مغایرت میان اساسنامه قدیم و جدید شرکت تعاونی مذکور عنوان کرد و گفت: اعضای شرکت تعاونی یاد شده زمانی برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که خط اعتباری مسکن مهر تمام شده بود.

وی تاکید کرد: مشکل داخلی تاکنون مانع پرداخت تسهیلات به اعضای شرکت تعاونی مسکن 160واحدی معلولان زاهدان شده است.

وی بیان کرد: نمایندگان شرکت حتی برای دریافت تسهیلات بانکی به تهران مراجعه کردند که مقرر شد نسبت به رفع عواملی که مانع پرداخت تسهیلات بانکی است اقدام کنند.

وی گفت: اعضا شرکت تعاونی مسکن معلولان به بانک مسکن مراجعه کردند اما چون برای رفع موانع و مشکلات اقدامی نکرده اند بانک نیز نمی تواند خارج از مقررات تسهیلات پرداخت کند.

این مقام آگاه یادآور شد: بانک مسکن برای پرداخت تسهیلات به 31 هزار واحد مسکونی در سراسر استان قرار داد منعقد و پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات در این رابطه پرداخت کرده که از این تعداد 15 هزار واحد مسکونی نیز به متقاضیان تحویل شد و دو هزار و 300 میلیارد ریال نیز قرار داد تقسیط شده است.

شرکت تعاونی مسکن معلولان زاهدان در سال 85 به ثبت رسید و سال بعد زمین به آنان تحویل و در سال 89 موفق به اخذ پروانه ساختمان شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 324598