توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس سازمان پدافند غیرعامل: بخشی ازتهدیدات دشمن، فناوری محور است
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۶
رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: بخش زیادی از تهدیدهای امروز فناوری محور بوده و باید با استفاده از فرصت های این حوزه تهدیدات آن را جدی گرفت.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، سردار 'غلامرضا جلالی'در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی افزود: تلاش کرده ایم برداشت اولیه از پدافند غیرعامل که به طور عموم یک برداشت نظامی است را برطرف و به سمت مفهوم اصلی آن هدایت کنیم.

وی با بیان این که امروزه تهدیدها تنها تهدید نظامی نیست، افزود: در همین راستا چهار مسوولیت مهم در حوزه پدافند غیرعامل به استانداران واگذار شده است.

سردار جلالی گفت: اداره مردم در زمان صلح و جنگ و مدیریت حوادث زیستی، پرتوی و شیمیایی با به کارگیری ظرفیت های نظامی و غیرنظامی بر عهده استانداران است.

وی با اشاره به نشست خود با روسای دانشکده های دانشگاه های تبریز، گفت: ظرفیت های علمی خوبی در آذربایجان شرقی وجود دارد که در صورت سازماندهی در سطح ملی می توان از آنها استفاده کرد.

استاندار آذربایجان شرقی نیز گفت: حفاظت از سرمایه های کشور در برابر انواع تهدیدات وظیفه خطیری است که در بستر پدافند غیرعامل محقق می شود.

'اسماعیل جبارزاده' اظهار کرد: پدافند غیرعامل نتیجه تجارب علمی و عملی است و ما خود را معتقد و موظف به اجرای این بحث می دانیم.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی استان نسبت به موضوع پدافند غیرعامل بسیار حساس هستند و تاکید شده که هر پروژه اجرایی پیوست پدافند غیرعامل نیز داشته باشد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به عملکرد دفتر پدافند غیرعامل استانداری، افزود: در دوره جدید مدیریت این دفتر نگاه به مقوله پدافند غیرعامل تغییر یافته و این مجموعه از حالت تشریفاتی خارج شده است.

جبارزاده با بیان این که برغم کمبود منابع، اقدامات خوبی دراین حوزه انجام شده است، گفت: بحث توجیه مدیران نسبت به اهمیت پدافند غیرعامل به خوبی انجام شده و امروز باید وارد فاز دیگری شویم که شامل تنظیم برنامه پدافند غیرعامل برای کلیه تاسیسات استان است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 333994