توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عضو مجلس خبرگان رهبری:
ورزشکاران مازنی, منش شهدا و ارزش‌های دینی را سرلوحه خود قرار دهند
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۰
عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه ورزشکاران مازنی منش شهدا و ارزش‌های دینی را سرلوحه خود قرار دهند، گفت: ورزشکاران منش پهلوانی را در خود تقویت کنند.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله نورالله طبرسی صبح امروز در جمع اعضای تیم فوتبال شهدای ساری با اشاره به اینکه راه اصلی تزکیه نفس، ورزش‌کردن است، اظهار داشت: ورزشکاران برای موفقیت خود به راه و منش شهدا اکتفا کنند.

وی افزود: فرزندان جوان این مرز و بوم همه ولایی بوده و به درجه رفیع شهادت نائل آمده و از دنیایی بودن دور شدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه شهدا با هزاران آرمان و آرزو به جبهه‌های حق علیه باطل رهسپار شدند، تصریح کرد: شهدا الگوی واقعی برای ورزشکاران در حوزه دیانت، استقامت و ثبات‌قدم هستند.

طبرسی با بیان اینکه ورزشکاران تیم شهدای ساری با مدال‌آوری و ارتقا منش پهلوانی، سبب زینت نام شهدای مرکز استان می شوند، افزود: نام شهدا سبب ارتقا انگیزه و رهرویی یاد آنان در بین ورزشکاران می‌شود.

وی با تاکید بر ارتقا منش پهلوانی در بین ورزشکاران، گفت: با تقویت این الگو ورزشکاران دارای جایگاه رفیعی به مثابه پهلوان پوریا ولی و غلامرضا تختی می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه ورزشکاران باید نام قهرمانان تاریخ را در میادین ورزشی و آوردگاه‌های بین المللی جاری کنند، تصریح کرد: ورزشکاران ایرانی هیچ‌گاه از منش قهرمانی ورزشکاران غربی الگوگیری نمی‌کنند.

طبرسی با اشاره به اینکه ورزشکاران جوان باید با کیفیت مناسب در فعالیت‌های خود منش پهلوانی و ارزشی خود را به صورت توامان تقویت کنند، افزود: ورزش به واسطه اینکه برای فراغت و سلامت انسان برنامه‌ریزی دارد بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری و مسئولان ولی فقیه استان‌ها با اهتزاز پرچم ایران در کارزارهای ورزشی بسیار خرسند می‌شوند، گفت: ورزشکاران قهرمان نعمت بزرگی برای جامعه هستند و باید همواره مورد حمایت مسئولان و آحاد جامعه قرار گیرند.

امام جمعه ساری تاکید کرد: نباید قهرمانان ورزشی از منش شهدا و ارزش‌های دینی دور شوند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 353992