توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کاهش 4 درصدی نرخ سود تسهیلات صندوق توسعه ملی یارانه در خراسان شمالی
دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۷
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالي از کاهش 4 درصدی نرخ سودتسهیلات صندوق توسعه ملی یارانه در استان خبرداد.
به گزارش عرش نیوز:
به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت ،معدن و تجارت خراسان شمالی يحيي نيکدل با بيان اين مطلب در جلسه نشست تخصصي صاحبان صنايع بجنورد با مديران بانک ها و دستگاه هاي اجرايي استان گفت : از آن جايي که تعداد زيادي از واحدهاي توليدي با مشکل سرمايه در گردش مواجه هستند، امسال سقف برداشت از اعتبارات از صندوق توسعه ملي برداشته شده است و هر استاني جذب بيشتري داشته باشد، مي تواند از منابع بانک هاي ديگر استان ها نيز استفاده کند.

وی افزود: جذب تسهيلات صندوق توسعه ملي تا سال گذشته، فرآيندي طولاني داشت، اما امسال با حذف اين فرآيندها، متقاضيان مي توانند با مراجعه به بانک نسبت به دريافت تسهيلات اقدام کنند.

نیکدل افزود : از آن جايي که خراسان شمالي استاني کم برخوردار است، نرخ سود تسهيلات سرمايه در گردش از محل صندوق توسعه ملي از ۲۱ درصد به ۱۷ درصد و نرخ سود تسهیلات سرمايه ثابت از ۱۹ به ۱۵ درصد تقليل يافته است .

نیکدل اظهارداشت: با توجه به اینکه بسیاری از واحد های تولیدی ما دارای مشکل وثیقه ، مالیات ، اقساط معوق ، بدهکاری به سیستم بانکی و .... می باشند ، نتوانسته اند از تسهلات مناسب صندوق توسعه ملی بهرمند شوند . با این وجود، بانک ها راهکاریی را برای چگونگی استفاده از منابع این صندوق ارائه دهند تا آن رویه را در پیش گیریم.

وي اخذ تسهيلات سرمايه در گردش، معوقه ها، وثايق و ماليات را از جمله مشکلات صنايع در استان مطرح کرد
کد مطلب: 306598
 
 
 


پربازدیدترین