توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دومین نشست کنگره شعر اشراق برگزار می‌شود
سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۴
دومین نشست کنگره شعر اشراق با عنوان ظرفیت‌ها و ظرافت‌های ادبی زبان‌های زنده دنیا برگزار می‌شود
به گزارش عرش نیوز به نقل ازمهر، سید مهدی موسوی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری دومین نشست از سلسله برنامه های کنگره بین المللی شعر اشراق اظهار کرد: در راستای هدف این دوره از کنگره مبنی بر گسترش زمانی و زبانی و مکانی شعر حوزه دومین نشست کنگره شعر اشراق برگزار می شود.

رییس اداره ادبی مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی افزود: در این نشست تخصصی ظرفیت ها و ظرافت های ادبی بعضی از زبان های زنده دنیا در جهت گسترش معارف دینی با حضور شاعران طلبه و اساتید این حوزه بررسی می شود.

وی ادامه داد: بحث های پیرامون زبان ترکی توسط حجت الاسلام محسن حسن زاده لیله کوهی، زبان اردو توسط سیداحمدحسینی شهریار شاعر پاکستانی، زبان انگلیسی توسط سید حیدر بیات و زبان اسپانیولی توسط مصطفی سالوادوری ارائه می شود.

موسوی افزود: دومین نشست‌ کنگره بین المللی شعر اشراق در قالب اردوی ادبی در روستای وسف قم ۷شهریور ساعت ۱۰ صبح برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری محفل شعرخوانی «بشنو از نی» با موضوع پاسداشت شهید محسن حججی و شهدای مدافع حرم از دیگر برنامه های این اردوی دو روزه است که دوشنبه ۶ شهریورماه ساعت ۲۱ صورت می گیرد.
کد مطلب: 392395