توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار ایلام: بیش از 430 هزار زایر از مرز مهران وارد کشور شده اند
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۸
استاندار ایلام گفت: بیش از 430 هزار زایر طی سه روز گذشته از طریق مرز بین المللی مهران وارد کشورمان شده اند و این روند تا چند روز آینده ادامه دارد.
به گزارش عرش نیوز؛محمدرضا مروارید اظهار کرد: تنها در 24 ساعت گذشته 150 هزار زایر شامل 130 هزار زایر ایرانی و 20 هزار زایر خارجی (تبعه افغانستان) از این مرز وارد کشورمان شدند.

وی افزود: با هشت برابر شدن تعداد دروازه های ورودی در پایانه مرزی مهران، تردد زایران از دیروز (یکشنبه) سرعت بیشتری پیدا کرده است.

مروارید تاکید کرد: اقدام های لازم برای تسهیل در انتقال زایران از مرز مهران به استان ها و شهرهای مختلف کشور انجام شده ولی ترافیک در جاده های استان به خصوص مسیر مهران به ایلام نیمه سنگین ولی روان است و مشکلی برای انتقال زایران وجود ندارد.

وی همچنین از فعال شدن 50 دروازه ورود به کشور در پایانه مرزی مهران خبر داد و گفت: با تمهیدهای اندیشیده شده سرعت ورود زایران به کشور بسیار بالا رفته است.

استاندار ایلام افزود: کارشناسان گمرک، زمان عبور هر نفر از دروازه های ورودی پایانه مرزی مهران را کمتر از چند ثانیه تخمین می زنند که این امر با استقرار دو نفر در هر دروازه که یکی اسکن پاسپورت و فرد دیگر مهر کردن آن را بر عهده دارد، میسر شده است.

به گفته مروارید، ورود زایران از مرز بین المللی مهران امروز نیز با حجم زیاد انجام و از فردا این روند به تدریج آرام تر می شود و تا پایان هفته همه زایران ایرانی شرکت کننده در آیین اربعین حسینی وارد کشور می شوند.

وی در خصوص کمبود امکانات به ویژه اتوبوس برای جابجایی زایران به شهرهای مختلف کشور گفت: با توجه به حجم گسترده ورود مسافر از این مرز، تعداد اتوبوس های در نظر گرفته شده جوابگو نبود ولی با تدابیر اندیشیده شده و همکاری مسوولان استان های همجوار در اعزام اتوبوس، این مشکل برطرف شده است.

استاندار ایلام یادآور شد: با وجود تلاش ها و اعلام مسوولان برای اینکه زایران از دو مرز دیگر (شلمچه و چزابه) وارد کشور شوند در مجموع دیروز از این دو مرز تنها 67 هزار نفر وارد کشور شده در حالکیه از مرز مهران بیش از 150 هزاز زایر ورودی داشته ایم.

مرز بین المللی مهران در جنوب غربی استان ایلام به دلیل مسافت کوتاه و امنیت مطلوب آن سوی مرز کانون اصلی تردد زایران به عتبات عالیات است.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 342697