توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار لرستان:
۴۲۶ میلیارد تومان اعتبارات عمرانی لرستان در سال ۹۴ است
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۷
استاندار لرستان گفت: در مجموع اعتبارات عمرانی استان لرستان در سال ۹۴ با در نظر گرفتن ماده ۱۸۰ حدود ۴۲۶ میلیارد تومان می‌رسد که حدود ۲۳.۳ درصد رشد داشته است.
به گزارش عرش نیوز؛هوشنگ بازوند، ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که در استانداری برگزار شد، ضمن تشکر از حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این جلسه، آشنایی آن‌ها با جلسه شورا را یک فرصت خواند و اظهار داشت: نمایندگان نیز در تنظیم لایحه کمک‌های زیادی داشته‌اند در جلسات مختلف به‌ویژه در بحث آب کمک‌های زیادی داشته‌اند.

‌وی در رابطه با لایحه بودجه سال 94، افزود: این لایحه به مجلس داده‌شده است که در این مدت به مدیران نیز تأکید شده است که برای گرفتن بودجه تلاش کنند که خوشبختانه خروجی قابل قبولی است.

‌استاندار لرستان بیان کرد: درمجموع اعتبارات عمرانی استان لرستان در سال 94 با در نظر گرفتن ماده 180 حدود 426 میلیارد تومان می‌رسد که حدود 23.3 درصد رشد داشته است که نسبت به میانگین کشور که حدود 15 درصد بوده است جایگاه خوبی داریم و در رتبه نهم استان‌ها قرار دارد.

‌بازوند در رابطه با بودجه 94، عنوان کرد: بودجه پیشنهادی دولت در بخش عمرانی 48 هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال 93 نزدیک به 16 درصد رشد داشته است که اعتبار نسبت آن به اعتبارات استانی حدود 11.4 درصد است که رقم خیلی کمی است و انتظار تجدیدنظر از طرف مجلس راداریم.

‌وی با اشاره به این‌که نیازمند تجدیدنظر از سوی مجلس هستیم تصریح کرد: 31 استان کشور 11.4 درصد را مدیریت کنند و الزامات مجلس نیز شامل حال این 11.4 درصد هم می‌شود و مسلماً از این مقدار هم کمتر می‌شود که نسبت اعتبارات ملی حدود 88.6 درصد است و اعتبارات متفرقه و ملی‌ها 41 درصد است و حدود 36 درصد لایحه بودجه 94 به‌صورت اعتبارات متفرقه می‌شود.

‌استاندار لرستان با اشاره به این‌که 36 درصد بودجه 94 اعتبارات متفرقه است، خاطرنشان کرد: اینجا است که مدیران باید خود را نشان دهند و پیگیری کنند تا از این 36 درصد که رقم خیلی بالایی است، استفاده کنیم.

‌بازوند در رابطه با ماده 180 گفت: یک سری موارد در لایحه دولت هست که ممکن است دستخوش تحولاتی شود که اکنون به آن نمی‌پردازیم.

‌وی با بیان این‌که پایه جاری ما خیلی ضعیف است، عنوان کرد: بدهی بسیار زیادی دستگاه‌های اجرایی نسبت به بخش خصوصی بالغ‌ بر100 میلیارد تومان داریم که رشد اعتبارات جاری ما خوب بوده است و رتبه اول از لحاظ اعتبارات جاری است و امیدواریم تجدیدنظری بر این موضوع انجام شود.

‌استاندار بیان کرد: امیدواریم که مدیران در این فرصت باقی‌مانده با نمایندگان تعاملاتی داشته باشند و اگر نکاتی است که به بودجه استان کمک می‌کند را بازگو کنند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 350292