توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه بیجار:
امام سجاد (ع) مفسر حماسه حسینی و امتدادبخش ثلاثه نبوی است
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۵
امام جمعه بیجار با بیان اینکه امام سجاد (ع) ملکوت را در سخنانش معنا بخشید، گفت: ایشان مفسر حماسه حسینی و امتدادبخش ثلاثه نبوی است.

به گزارش عرش نیوز،حجت‌الاسلام والمسلمین علی مرادی دوشنبه شب در مراسم جشن میلاد با سعادت امام سجاد (ع) که با حضور نمازگزاران و عاشقان اهل بیت (ع) در مسجد امام سجاد (ع) بیجار برگزار شد با تبریک این عید بزرگ، اظهار داشت: امام سجاد (ع) هستی‌بخش چراغ پرفروغ نبوی است.

وی با بیان اینکه امام زین‌العابدین ملکوت را در سخنانش معنا بخشید، عنوان کرد: امام سجاد(ع) سراسر علم و دانش و امتداد‌بخش ثلاثه نبوی است.

مرادی با بیان اینکه امام سجاد (ع) در زندگی خویش نمونه کامل از فضایل بی‌پایان یک انسان است، عنوان کرد: تمام مکاتب را می‌توان در وجود امام سجاد (ع) تجسم کرد.

وی با بیان اینکه امام زین‌العابدین مفسر حماسه حسینی است، تصریح کرد: امام سجاد(ع) در هر فرصتی از شهادت پدر و اسارت و مظلومیت خود و خاندانش سخن‏ها می‏گفت که این خود نوعی افشاگری رسمی علیه ظلم بنی‌امیه در آن زمان بود.

به گفته خطیب جمعه بیجار، امام سجاد (ع) در امر عبادت و مناجات پیشتاز بود و هنگام ادای فریضه الهی نماز تمام وجودش سرشار از یاد پروردگار منان می‌شد.

مرادی تصریح کرد: امام سجاد (ع) نمونه‌ای از بالاترین کمالات انسانی است و توانست اعتدال و جامعیت تمام در عمل به دستورات اسلام را نمایان سازد.

صحیفه سجادیه سرشار از ظرافت‌های معنوی است

خطیب جمعه بیجار در ادامه با بیان اینکه صحیفه سجادیه سرشار از ظرافت‌های معنوی است، گفت: مفاهیم صحیفه سجادیه سرشار از معنویت و چراغ راهی برای زندگی معنوی است.

مرادی مهم‌ترین بعد صحیفه سجادیه را جنبه عبادی و ملکوتی این کتاب عنوان و بیان کرد: این کتاب معنوی انسان را در راز و نیاز با خدا می‌خواهد.

وی با تأکید و توجه بیش از پیش به این کتاب معنوی اظهار کرد: صحیفه سجادیه گنجینه عظیمی است که  باید مورد توجه اهل پژوهش، دانشگاهیان و حوزویان قرار گیرد. جوانان باید پیرو سیره اهل بیت بوده و از برکاتشان بهره‌مند شوند./فارس

کد مطلب: 268690