توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
در جلسه کمیته برنامه‌ریزی مطرح شد
گلایه‌مندی فرماندار ویژه ایرانشهر از بودجه مصوب شده امسال
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۰
فرماندار ویژه ایرانشهر ضمن گلایه از اعتبارات مصوب شده برای این شهرستان در سال‌جاری گفت: باید تقسیم اعتبارات شهرستان‌ها با نظر فرمانداران انجام شود.

به گزارش عرش نیوز،نبی‌بخش داوودی صبح امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی ایرانشهر در فرمانداری این شهرستان گفت: امسال بیش از 20 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار برای شهرستان ایرانشهر مصوب شده است.

وی افزود: این اعتبارات برای 215  پروژه نیمه تمام، هشت پروژه جدید، 136 پروژه مستمر و ... هزینه می‌شود.

فرماندار ویژه ایرانشهر ادامه داد: بیشترین رقم در فصل مسکن و عمران با 32 درصد، راه و شهرسازی 21 درصد، حمل و نقل 20 درصد، آب و فاضلاب 16 درصد، نوسازی و تجهیز مدارس 13 درصد و آموزش 11 درصد است.

داوودی ضمن ابراز گلایه از کاهش اعتبارات این شهرستان در سال‌جاری گفت: امیدواریم تا پایان سال مالی به این رقم افزوده شود تا بتوانیم نسبت به اتمام پروژه‌های نیمه تمام و طرح‌های در دست اجرا اقدام و شاهد تحول در ایرانشهر باشیم.

وی با بیان اینکه باید شکل بودجه‌ریزی در کمیته برنامه‌ریزی با نظارت فرمانداران متحول شود، تاکید کرد: خوب بود قبل از بودجه‌ریزی و جمع‌بندی نهایی اعتبارات برای شهرستان‌ها، فرمانداران نیز حق مداخله داشته و از نظرات آن‌ها نسبت به میزان اعتبارات شهرستان‌های‌شان استفاده شود.

فرماندار ویژه ایرانشهر افزود: با توجه به اینکه ایرانشهر بیشترین جمعیت جوان سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده، توجه به ارتقای شاخص‌های فرهنگی در این منطقه لازم است.

این مسئول عنوان کرد: از آنجاییکه این شهرستان مرکز بلوچستان بوده و مطالبات جنوب استان در زمینه‌های مختلف به ویژه بهداشت و درمان، حمل و نقل و ... را پاسخگو است از نظر اعتبارات بیشتر نیاز به توجه دارد که امیدواریم مدنظر مسئولان مربوطه باشد./فارس

کد مطلب: 268195