توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار لرستان
۶۸ میلیارد ریال برای ساخت مصلی‌های نماز جمعه لرستان اختصاص یافت
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۴
استاندار لرستان گفت: در سال‌های گذشته اعتبارات مصلی‌های نماز جمعه لرستان حدود ۲۳ میلیارد ریال بوده است که این میزان امسال به ۶۸ میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش عرش نیوز؛هوشنگ بازوند با اشاره به برنامه‌ریزی ویژه استانداری برای حل مشکلات مصلی‌های نماز جمعه در لرستان اظهار داشت: مدیریت ارشد لرستان برنامه‌ریزی ویژه و عملیاتی برای رسیدگی به مشکلات مصلی‌های نماز جمعه در سراسر لرستان دارد.

وی با اشاره به بودجه تخصیص‌یافته به مصلی‌های نماز جمعه افزود: در سال‌های گذشته اعتبارات مصلی‌های نماز جمعه لرستان حدود دو میلیارد و 300 میلیون بوده است که این میزان امسال به شش میلیارد و 800 میلیون رسیده است.

استاندار لرستان با اشاره به لزوم مشارکت مردم برای ساخت مساجد بیان کرد: دولت به‌تنهایی نمی‌تواند در ساخت مساجد وارد شود و نیاز به حضور بخش مردمی است تا کار باقدرت و کیفیت بالا انجام شود و به همین منظور در لرستان انجمن مسجد ساز شده است.

وی عنوان کرد: دولت ساخت مساجد را آغاز و تا مرحله‌ای پیش می‌برد و سپس آن را به مردم واگذار می‌کند تا مردم مساجد را مدیریت کنند.

بازوند با اشاره به برنامه‌ریزی دشمن برای ضربه زدن فرهنگی به کشور گفت: 20 سال پیش مقام معظم رهبری این هشدار را دادند که تهاجم فرهنگی علیه کشور ما است و امروز بیش از دو هزار کانال ماهواره با مجهزترین سلاح‌ها به فرهنگ و مغز جامعه شلیک می‌کند و واقعاً درخطر فرهنگی هستیم. اگر متولیان فرهنگ به این موضوع بیشتر توجه نکنند ممکن است خسارت سنگینی بینیم.

استاندار لرستان با اشاره به راه‌های محقق شدن شعار سال اظهار داشت: با توجه به این‌که شعار سال فرهنگ و اقتصاد، مدیریت جهادی با عزم ملی است، مقوله اقتصاد و فرهنگ مکمل یکدیگر هستند و باید در جامعه بیشتر به منویات مقام معظم رهبری پرداخته شود که برای دستیابی به فرهنگ و اقتصاد نیازمند پشتیبانی مدیریت جهادی و عزم ملی است.

وی با اشاره به راهکار حل مشکلات جامعه خاطرنشان کرد: مدیریت جهادی و عزم ملی قرار است مشکل اقتصاد و فرهنگ را حل کند چراکه فرهنگ دریک جامعه مانند مغز آن جامعه و اقتصاد به‌منزله ستون فقرات آن جامعه است و اگر مغز کار نکند ستون فقرات نمی‌تواند کار کند و بالعکس پس درحرکت است که توسعه به وجود می‌آید.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 345694