توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۹۰ میلیارد ریال وام به فرهنگیان نیشابور ارائه شد
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۸
مدیر آموزش و پرورش نیشابور گفت: ۹۰ میلیارد ریال وام از محل صندوق ذخیره فرهنگیان، به فرهنگیان نیشابور وام اعطا شد.
به گزارش عرش نیوز؛سید جواد قوامی‌نژاد اظهار داشت: صندوق وام ضروری اداره آموزش و پرورش نیشابور موفق شد به ۱۳۴۵ نفر از فرهنگیان ۹۰ میلیارد ریال وام بدهد و تعاونی اعتبار فرهنگیان نیشابور نیز موفق به اعطای وام ۱۵۰ میلیارد ریالی به بیش از یک هزار نفر از همکاران فرهنگی شد.
وی بیان کرد: مرکز شاهدپژوهشی نیشابور به‌عنوان نخستین مرکز خراسان رضوی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران با هدف بسط و تعمیق فرهنگ ایثار توسط همکاران فرهنگی فرزند شهید افتتاح و مشغول به کار شد.
وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری ۲۵۰ بخاری تابشی(برقی) که خطرات آتش‌سوزی را ندارند جایگزین بخاری‌های نفتی شدند، خاطرنشان کرد: ۳۳۵ کلاس مناطق روستایی اداره آموزش و پرورش نیشابور از بخاری نفتی کاربراتوری استاندارد استفاده می‌کنند و حتی یک عدد بخاری چکه‌ای در مدارس برای استفاده موجود نیست.
مدیر آموزش و پرورش نیشابور با اشاره به هزینه‌کرد دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای استحکام‌بخشی و زیباسازی و تعمیرات ساختمانی مدارس نیشابور برای آغاز سال تحصیلی، اطلاع داد: از ابتدای سال تحصیلی ۲۵ کلاس درس در هشت آموزشگاه با اعتبار بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال احداث و اضافه شد.
قوامی‌نژاد با بیان اینکه دولت مثل قدیم توانایی عهده‌دار شدن ۵۰ درصد سهم خود در پروژه‌های خیرساز را ندارد و به‌خاطر همین اجازه کلنگ‌زنی جدید را نمی‌دهد، گفت: از شهریورماه امسال موفق به جذب ۳۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی خیران برای احداث صفر تا صد پروژه‌های آموزشی شدیم.
وی گفت: تاسیس آزمایشگاه نانو برای آموزش و پرورش نیشابور مصوب و مقرر شد، دو میلیارد ریال اعتبار از هدایای ریاست جمهوری و یک میلیارد ریال اعتبار از درآمدهای آموزش و پرورش و خیران نیشابور برای آن هزینه شود.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 355990