توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سفیر ویتنام در ایران:
آماده انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری بین ایران و ویتنام هستیم
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۴۹
سفیر ویتنام در ایران با اشاره به اینکه ویتنام به دنبال صادرات برنج کشورش به ایران است، گفت: آماده انعقاد تفاهم نامه های همکاری بین ایران و ویتنام هستیم تا روابط این دو کشور تداوم یابد.
به گزارش عرش نیوز: نوین هونگ تاک بعد از ظهر امروز در دیدار با رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، با بیان اینکه برنج ایرانی نسبت به سایر برنج های کشور ویتنام مرغوب‌تر است، افزود: میزان تولید سالانه برنج ویتنام بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه این کشور به دنبال صادرات برنج ویتنام به ایران است، گفت: تنها یک بار توانستیم برنج ویتنام را به ایران صادر کنیم که امیدواریم برنج ایرانی دوباره در کام مردم ویتنام قرار گیرد.

نووین هونگ تاک از سفیر قریب الوقوع نخست وزیر ویتنام به ایران خبر داد، افزود: در این سفر به نخست وزیر محترم کشور خود، برنج ایرانی خواهم داد.

سفیرویتنام در ایران گفت: دانشگاه کشاورزی ساری دارای نقش موثری در حوزه تبادلات علمی باشد و امیدواریم بتوانیم در این زمینه به تبادل استاد و دانشجو بپردازیم.

وی با بیان اینکه رشد دانشگاه در ۴۱ سال اخیر بسیار سریع بوده است، افزود: ارتباطات کشاورزی ایران با ویتنام از طریق دانشگاه کشاورزی باید تقویت شود.

این مسئول خارجی ویتنام با اشاره به اینکه ویتنام مشتاق مراودات اقتصادی با ایران است، گفت: ایران شریک تجاری مطئمنی برای ویتنام بوده و باید این همکاری های تداوم یابد.

وی افزود: آماده انعقاد تفاهم نامه های همکاری بین ایران و ویتنام هستیم تا روابط این دو کشور تداوم یابد.

سفیر سابق ایران در ویتنام نیز در این نشست با اشاره به اینکه رابطه ایران با ویتنام به ۴۱ سال پیش برمی گردد، گفت: در زمینه مسائل دانشگاهی نیز مشترکات خوبی داریم.

سید کمال سجادی با بیان اینکه انجمن دوستی ایران و ویتنام بسیار فعال بوده است، افزود: بیش از هشت ویتنامی به ایران برای آموزش زبان فارسی در جامعه المصطفی قم به تحصیل مشغول هستند.

وی با اشاره به اینکه ویتنام کشوری با ۹۰ میلیون نفر جمعیت بوده و بازار خوبی برای ایران می تواند باشد، گفت: ویتنامی‌ها در تحقیقات برنج خوب ظاهر شده و می‌توانیم این دانش را در ایران نهادینه کنیم.

سجادی گفت: مسئولان ویتنام بسیار علاقمند همکاری و مراوده با ایران هستند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 345397