توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل اوقاف سیستان و بلوچستان:
۳۶ وقف جدید در سیستان و بلوچستان ثبت شد
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۸
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: در هفته وقف, ۳۶ موقوفه توسط خیرین سیستانی و بلوچستانی به ارزش ۲۵ میلیارد ریال ثبت شد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان, حجت الاسلام اسماعیل تدینی در این باره اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳۷ موقوفه به ارزش تقریبی ۱۰۵ میلیارد ریال به ثبت رسیده است.

وی افزود: در هفته وقف امسال که از ۲۹ آذر تا پنجم دی ماه ادامه داشت, اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان با برگزاری پنج همایش یاوران وقف و یک همایش وقف و رسانه در استان و با برپایی نمایشگاه های همه واقف باشیم در سطح استان اقدام به تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در استان کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان بیان کرد: در همین راستا بیش از ۸۰ مبلغ روحانی و ادارات و به ویژه استانداری سیستان و بلوچستان و صدا و سیما همکاری ویژه داشتند که ماحصل این تلاش ها وقوع ۳۶ وقف جدید در طول این هفته در استان بود.

تدینی گفت: ارزش تقریبی این موقوفات بیش از ۲۵ میلیارد ریال است که در زمینه های متنوع فرهنگی و اجتماعی توسط واقفان خیراندیش در سامانه جامع اطلاعاتی مدیریت موقوفات و اماکن متبرکه کشور به ثبت رسیده است.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 347999