توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ادامه فعالیت واحد گوگردپالایشگاه آبادان منوط به دریافت مجوزاز مراجع قضایی است
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۳
رییس اداره محیط زیست آبادان گفت: ادامه فعالیت واحد تصفیه گوگرد (SRP) پالایشگاه آبادان که به دلیل آلایندگی تعطیل شده، فقط با مجوز مراجع قضایی امکان پذیر است.
به گزارش عرش نیوز؛«سید احمد موسوی آزاد» افزود: در صورت تعویض کاتالیست تصفیه گوگرد (SRP) پالایشگاه آبادان این واحد باید از نظر زیست محیطی و آلایندگی مجوز لازم را از محیط زیست کسب کند.

وی گفت: واحد تصفیه گوگرد (SRP) پالایشگاه آبادان با حکم قضایی درپی شکایت اداره محیط زیست آبادان تعطیل شده و فعالیت مجدد آن منوط به گذراندن کردن مراحل زیست محیطی و دستور مقام قضایی است.

موسوی آزاد با اشاره به قدمت چندین ساله واحد گوگردسازی پالایشگاه آبادان افزود: در صورتی که این واحد با نصب کاتالیست مجوز لازم زیست محیطی را کسب نکند مجوز فعالیت مجدد آن صادر نخواهد کرد.

چندی پیش رییس روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان از فعالیت مجدد واحد تصفیه گوگرد (SRP) پالایشگاه آبادان خبر داده بود.

' فرشید خائیز' با بیان این که کاتالیست واحد تصفیه گوگرد کنونی این پالایشگاه در دست تعویض است افزود: اکنون کاتالیست ها در مخازن این واحد بارگیری شده اند و واحد تصفیه گوگرد کنونی پالایشگاه آبادان آماده آزمایش و راه اندازی خواهد شد.

وی گفت: واحد تصفیه گوگرد وظیفه تبدیل گاز گوگرد به گوگرد خشک را بر عهده دارد و پالایشگاه آبادان با رویکرد سالم سازی محیط زیست به تعویض کاتالیست های واحد قدیمی و ساخت واحد جدید در این شرکت اقدام کرده است.

رییس روابط عمومی شرکت پالایش نفت آبادان، از راه اندازی یک واحد جدید تصفیه گوگرد (SRU) برای جایگزینی واحد قبلی و قدیمی پالایشگاه آبادان خبر داد و افزود: این واحد جدید نیز تا دو ماه ونیم آینده راه اندازی خواهد شد.

واحد 'SRP' پالایشگاه آبادان که از آن به عنوان عامل آلوده کننده هوای این شهر و تصادعد گاز گوگرد یاد می شود، 18 آذر به دستور دادستان آبادان تعطیل شد.

پالایشگاه نفت آبادان بزرگترین پالایشگاه ایران است که در شهر آبادان در جنوب خوزستان قرار دارد.

این پالایشگاه با تولید روزانه 15 میلیون لیتر بنزین 23 درصد کل بنزین و 26 درصد بنزین پالایشگاهی ایران را تامین می کند و تولید روزانه 20 میلیون لیتر بنزین یورو 5 در برنامه توسعه پالایشگاه مزبور قرار دارد.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 357394