توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده ولی فقیه در گلستان:
بهره‌گیری از تکنولوژی سبب توسعه کشاورزی کشور می‌شود
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۳۲
نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: استفاده از علم و تکنولوژی روز می‌تواند در توسعه کشاورزی استان و کشور موثر باشد.
به گزارش عرش نیوز: آیت الله سیدکاظم نورمفیدی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه همایش ملی تولید و تجارت محصولات ارگانیک در استان گلستان اظهار داشت: با بهم ریختن نظام طبیعی زمین، این نظام بیمار می‌شود و زمانی که از کود و سم بیش از اندازه استفاده شود، درست است که زمین توان بیشتری پیدا می‌کند اما مقاومت خود را در برابر آفات از دست می‌دهد که استفاده از علم و تکنولوژی روز می‌تواند در توسعه کشاورزی استان و کشور موثر باشد.

وی افزود: با کم شدم مقاومت زمین در برابر آفات کم شده و باز هم باید از انواع سم استفاده کرد، این در حالی است که در برابر نسل‌های بعد و نگه داشتن منابع برای آنها مسئولیم و اینجا نقش علم روز در کشاورزی مشخص می‌شود.

نورمفیدی تصریح کرد: امروز اخلاق در دنیا مطرح شده است و افراد اخلاق را در همه شئون خود وارد کرده‌اند و کشاورزی هم دارای اخلاق است و باید رعایت شود.

وی اضافه کرد: کشاورزی بر سه اصل زمین، آب و هوا استوار است که هر سه ملک خدا هستند و به هر صورتی که خواستیم نمی‌توانیم از آن استفاده کنیم و باید برای نسل‌های بعد نیز حفظ کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: زمین، آب و هوا ملک خداست و درست استفاده کردن را می‌توان شکر نعمت و شکر خدا است.

همایش ملی تولید و تجارت محصولات ارگانیک در استان گلستان، با حضور دبیر انجمن ارگانیک کشور، رئیس کمیسیون کشاورزی صنایع و معادن اتاق بازرگانی کشور، نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان و کارشناسان این بخش از امروز در گرگان آغاز شد.

این همایش تا فردا در دانشگاه آزاد اسلامی گرگان ادامه دارد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 347692