توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر صنعت:
خریداران شناور دریایی تسهیلات دریافت می کنند
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۷
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باهماهنگی های انجام شده با صندوق توسعه ملی و دو بانک عامل، خریداران شناور دریایی می توانند تسهیلات دریافت کنند.
به گزارش عرش نیوز؛محمد رضا نعمت زاده شامگاه سه شنبه در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه صنایع دریایی ایران در بندرعباس افزود: خریداران می توانند به ازای دریافت تسهیلات، سند شناورها را به عنوان وثیقه تضمین در نزد بانک های عامل قرار دهند.

وی ادامه داد: قرار است این روش خرید شناورهای دریایی طی یک ماه آینده در کشور عملی شود.

وی بیان کرد: قیمت شناورها، سازه ها و تجهیزات فرا ساحل بسیار زیاد است و خریداران باید بتوانند با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی و بانک های های عامل تجهیزات یاد شده را خریداری کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در برخی کشورها معادل قیمت شناورها، بانک ها به خریدار تسهیلات پرداخت می کنند و این روش سبب شده افراد برای خرید شناورهای مورد نیاز به کشورهای خارجی تمایل پیدا کنند.

وی افزود: انتظار داریم با حمایت های منطقی بتوانیم زمینه توسعه صنایع دریایی کشور را بیش از پیش فراهم کنیم.

نعمت زاده اظهار کرد: در یکسال گذشته واحدهای صنعتی دریایی قدم های بزرگی برداشته اند و دولت نیز در تلاش است تا پایان سال جاری اهداف توسعه صنعت دریایی را در 10 سال آینده نهایی کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یک روزه خود به هرمزگان در شانزدهمین همایش و نمایشگاه صنایع دریایی شرکت و از صنایع غرب استان بازدید کرد.

همچنین عملیات اجرایی کارخانه فولاد میناب با حضور نعمت زاده آغاز شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 337792