توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم بجنورد در مجلس عنوان کرد
طرح استیضاح وزیر کشور و راه روی میز هیئت رئیسه مجلس
يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۷
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه استیضاح دو وزیر دولت از سوی مجلس گفت: از نمایندگان استیضاح‌کننده وزرای کشور و راه‌وشهرسازی هستم.
عرش نیوز به نقل از فارس؛موسی‌الرضا ثروتی امروز در بجنورد اظهار کرد: اخیراً استیضاح این دو وزیر تقدیم رئیس مجلس شورای اسلامی شد.

 
وی گفت: قرار شد تا درباره استیضاح این وزرا با نمایندگان استیضاح کننده مجلس نشستی گذاشته و مسائل بررسی شود.

 
نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی به کارگیری نیروهای بازنشسته و همچنین برخی عزل و نصب‌ها را از جمله دلایل استیضاح وزیر کشور عنوان کرد.

 
وی همچنین درباره استیضاح وزیر راه و شهرسازی گفت: اکنون برخی اعمال سلیقه‌ها در واگذاری زمین برای طرح‌های دولتی و دانشگاهی مشاهده می‌شود.

 
ثروتی این اعمال سلیقه در واگذاری زمین را باعث هدر رفت سرمایه‌ها و عدم تشکیل زیر ساخت‌ها در حوزه‌های علمی و پژوهشی که نیاز استان‌هایی چون خراسان شمالی بوده دانست.

 
به گفته وی در حالی که برای ایجاد پارک علم و فناوری در استان‌هایی چون اصفهان یا یزد صدها هکتار زمین اختصاص می‌یابد این موضوع در استان به خاطر اعمال سلیقه‌ها در وزارت خانه با حداقل‌ها همراه است.

 
نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه، جاجرم و راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این در حالی است که این مراکز به تدریج توسعه یافته و نیازمند اراضی مورد نیاز است.

 
وی شاخص‌های پژوهشی در استان را در مقایسه با سایر استان‌های کشور در حداقل‌ها عنوان کرد و یادآور شد: ایجاد پارک علم و فناوری در استان با اختصاص زمین‌های مورد نیاز همت مسئولان امر را می‌طلبد.
کد مطلب: 287392