توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
گفتمان حمایت از سرمایه‌گذاران باید در اردبیل نهادینه شود
پنجشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۱
استاندار اردبیل گفت:‌ گفتمان حمایت از سرمایه‌گذاران به شکل عملی و واقعی باید در استان اردبیل نهادینه شده و از این ظرفیت بهره کامل گرفته شود.

به گزارش عرش نیوز؛مجید خدابخش صبح امروز در جریان بازدید از چند پروژه مشارکتی شهرداری اردبیل اظهار کرد: ما باید عقب‌ماندگی استان اردبیل را با جلب و جذب‌نظر سرمایه‌گذاران برای اجرایی شدن طرح‌ها و پروژه‌های مختلف فراهم کرده و اسباب توسعه را به شکل حقیقی در استان مهیا کنیم.

وی بر ضرورت تسریع در اجرا و تکمیل طرح‌ها تاکید کرد و گفت: امروزه حرکت شهرداری‌ها به سمت جلب مشارکت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی به عنوان بهترین و قابل اطمینان‌ترین راه توسعه شهرها مطرح بوده و هر شهری که در این راه پیش‌قدم باشد و در زمینه استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در عمران و آبادانی شهرها بهره‌مند شود، موفق‌تر خواهد بود.

استاندار اردبیل همچنین از کسب نتایج مطلوب و امیدبخش از گفتمان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصادی، صنعتی، کشاورزی و گردشگری در سطح استان اردبیل در طول یک سال گذشته خبر داد.

خدابخش افزود: سرمایه‌گذاری در امور عمرانی و توسعه‌ای شهر اردبیل نیز از جمله گام‌های جدی و موفق شهرداری و شورای اسلامی شهر اردبیل در مدت یاد شده است که هم‌اکنون نیز شاهد اجرایی شدن و به بار نشستن برخی از این اقدامات هستیم.

این مسئول حمایت استانداری اردبیل از اجرای طرح‌های مشارکتی از سوی شهرداری و شورای شهر اردبیل را خاطرنشان کرد و گفت: برای داشتن شهری آباد و توسعه‌یافته و به منظور دوام‌آوردن در میدان رقابت با سایر شهرها راهی به جز میدان دادن به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نداریم.

مشارکت‌کننده طرح احیا و بهسازی حمام تاریخی وکیل نیز در بازدید استاندار اردبیل از این طرح از پیشرفت 95 درصدی طرح احیا و بهسازی این طرح مشارکتی خبر و داد و با تاکید بر اینکه تمامی ملاحظات و مقررات مربوط به احیای بناهای تاریخی با نظارت ناظرین میراث فرهنگی استان، در احیای بنای حمام تاریخی وکیل اردبیل لحاظ شده است، بیان کرد: قرارداد اجرای این طرح که در دو طبقه در حال اجراست در 6 آذر‌ماه سال 91 منعقد شد و کارهای اجرایی طرح نیز در برنامه زمان‌بندی 24 ماهه دنبال شد، به‌طوری که با پیشرفت موجود پیش‌بینی می‌کنیم طرح بهسازی حمام وکیل در دهه فجر امسال به مرحله بهره‌برداری برسد.

دولت‌پناه هزینه اجرای طرح بازسازی حمام وکیل را 24 میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: کل طرح مذکور در یک هزار و 150 متر مربع زمین و با 43 باب مغازه در حال تکمیل شدن است.

وی یادآور شد: در این طرح ساختار و معماری سنتی حمام تاریخی حفظ و بهسازی شده که با کاربری تجاری و تحت نظارت کارشناسان میراث فرهنگی در حال تکمیل شدن است.

سرمایه‌گذار و مشارکت‌کننده طرح احداث پارکینگ طبقاتی درخشان نیز در جریان بازدید استاندار اردبیل از این طرح ضمن ارائه توضیحاتی در ارتباط با جزئیات طرح، هزینه اجرای پارکینگ درخشان به همراه بخش‌های تجاری آن را 6 میلیارد تومان بیان کرد و گفت: مراکز تجاری موجود در محل اجرای این طرح و نبود مکان مناسب جهت پارک خودروها در این بخش از بافت پرتراکم شهر، اجرا و احداث پارکینگ طبقاتی درخشان را در این محل از هر لحاظ لازم و ضروری نشان می‌داد.

ولی‌زاده احداث پنج طبقه پارکینگ و یک طبقه تجاری در این طرح را خاطرنشان کرد و ادامه داد: پروژه مشارکتی پارکینگ طبقاتی درخشان که در زیربنای کلی به وسعت 5 هزار و 430 متر مربع در حال احداث است، از پیشرفت فیزیکی 60 درصدی برخوردار است.

پروژه‌های مشارکتی احیا و بهسازی حمام تاریخی وکیل، پارکینگ طبقاتی درخشان، کانال سنگی کلخوران و میدان فاطمیون، پارک محله کلخوران، پارک سربند، پارک ائللر باغی واقع در تپه تاریخی میراشرف، پارک محله اروج‌آباد و ... از جمله طرح‌های مهم مشارکتی و عمرانی شهرداری بود که از سوی استاندار اردبیل و هیئت همراه مورد بازدید قرار گرفت.

منبع:فارس

کد مطلب: 349843